layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Konferencja podsumowująca projekt allCUTE

Czy naprawdę potrzebujemy naukowców w procesie pozyskania dotacji dla przedsiębiorców?

4 lipca br. odbyła się konferencja podsumowująca projekt allCUTE w ramach oficjalnego III Posiedzenia Rady Przedsiębiorców Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Cezary Herrmann, doradca ds. projektów inwestycyjnych, ADM Group potwierdził, że rola naukowca jest bardzo ważna i to właśnie dzięki ich wiedzy można rozwiązać problem w firmie w sposób innowacyjny i dodatkowo pozyskać dotacje.

 

W trakcie konferencji zostały przedstawione także wyniki ankiety poświęconej badaniu deficytów umiejętności pracowników technicznych oraz inżynieryjnych zatrudnionych w sektorze budowy maszyn, oraz mechatroniki. Później wraz z dr hab. inż. Pawłem Śliwińskim omówiliśmy przykłady dobrej praktyki, czyli szkolenia dla inżynierów i techników w firmie Rockfin.

Dodatkowo Magdalena Raczyńska, Dyrektor Centrum Rozwoju Eksportu opowiedziała o tym, jak tworzyć przyjazny ekosystem dla biznesu. Z kolei Justyna Błaszak-Gondek, Manager ds. rozwoju członkostwa RIGP przedstawiła korzyści z członkostwa instytucjach otoczenia biznesu, w szczególności RIGP.

 

allCUTE to międzynarodowy projekt realizowany w partnerstwie z Bułgarią (Lider Projektu), Grecją oraz Serbią.

Celem projektu jest m.in wypracowanie na podstawie konsultacji instytucji branżowych, uczelni wyższych, izb gospodarczych oraz instytucji odpowiedzialnych za kształcenie zawodowe programu nauczania na poziomie akademickim stworzonego w celu zwiększenia umiejętności pracowników technicznych i inżynierów zatrudnionych w sektorze budowy maszyn i mechatroniki.


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu TUTAJ.

 

 

 

 

IMG_1630-minIMG_1618-minIMG_1635-minIMG_1586-minIMG_1588-minIMG_1589-minIMG_1595-minIMG_1604-minIMG_1607-minIMG_1609-minIMG_1612-minIMG_1617-min

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje