Layer_121

O nas

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza powstała, aby połączyć biznesowe możliwości regionu z potrzebami rynku. Jesteśmy partnerem w budowaniu silnych przedsiębiorstw, aktywnego samorządu i nowoczesnej nauki.

 

Połączone doświadczenia pozwoliły na stworzenie Ekosystemu dla biznesu, środowiska przyjaznego gospodarce opartą na wiedzy i nowoczesnych technologiach.

 

Jesteśmy najaktywniejszą i dynamicznie rozwijającą się organizacją w regionie. Integrujemy firmy o podobnym podejściu, misji i przekonaniach. Razem dbamy o lokalną społeczność  i efektywność biznesu.

layer-121

Naszą misją jest

Pomorze. To miejsce doskonałe, zarówno do życia, jak i do prowadzenia biznesu. Jako Regionalna Izba Gospodarcza wspieramy lokalną gospodarkę, stawiając na integrację, wymianę myśli i edukację.

 

Konsekwentnie współtworzymy z samorządami strategię rozwoju  regionu, budujemy platformę wzajemnych działań i doświadczeń integrujących biznes i samorządy oraz lokalną społeczność.

 

Dbamy o relacje międzynarodowe i angażujemy się w globalne projekty, czerpiąc ze sprawdzonych doświadczeń i potencjału naszych ekspertów. Razem na nowo definiujemy potrzeby rynku i wspólnie na nie odpowiadamy. Z wizją patrzymy w przyszłość. Jesteśmy prawdziwą zmianą.

Historia
Zarząd
23_DSC_5789
Jarosław Filipczak
Prezes Zarządu
26_DSC_5836
Damian Mucha
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny
8_DSC_5451
Adam Protasiuk
Wiceprezes Zarządu
17_DSC_5635
Ireneusz Pawłowski
Wiceprezes Zarządu
2_DSC_5319
Basia Mazurek
Członek Zarządu
5_DSC_5380
Dawid Nidzworski
Członek Zarządu
11_DSC_5525
Michał Świątek
Członek Zarządu
14_DSC_5600
Przemysław Sola
Członek Zarządu
20_DSC_5745
Grzegorz Dziedzic
Członek Zarządu
Rada Izby
Slawomir_Halbryt-300x300
Sławomir Halbryt
Prezydent Rady
R_Szordykowski_kopia
Rafał Szordykowski
Wiceprezydent Rady
kobieta
Maria Wasiewicz – Galińska
Wiceprezydent Rady
avatar
Maciej Kita
Członek Rady
avatar
Paweł Walas
Członek Rady
Grzegorz Gosk
Grzegorz Gosk
Członek Rady
avatar
Tomasz Grabowski
Członek Rady
avatar
Andrzej Puślecki
Członek Rady
avatar
Sławomir Ostrowski
Członek Rady
Komisja Rewizyjna
avatar
Wojciech Kodłubański
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar
Krzysztof Pietrusiak
Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar
Karol Drywa
Członek Komisji Rewizyjnej
23_DSC_5789

Jarosław Filipczak

Prezes Zarządu

Przedsiębiorca, absolwent studiów Master of Business Administration. Właściciel Safety Group „J&J” s.c., Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów MBA , Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Malborka. Reprezentuje RIGP w Pomorskiej Radzie Oświatowej. Posiada bogaty dorobek zawodowy oraz praktyczne doświadczenie w zakresie myślenia strategicznego i globalnego podejścia do zarządzania biznesem; zarządzania zespołem i projektami. Aktywnie zaangażowany w rozwój regionu. Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w kadencji 2020-2024. Pasjonat nowoczesnych technologii.

26_DSC_5836

Damian Mucha

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Prawno-Managerskiego i Podyplomowego Studium Public Relations na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej. Fundator Fundacji Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Doświadczony manager – realizujący szereg zadań z obszaru współpracy biznesu, JST oraz NGO’s. Dysponuje szeroką, aktualizowaną wiedzą w obszarze kierowania oraz funkcjonowania organizacyjnego, wynikającą z doradzania firmom oraz instytucjom w obszarze funduszy unijnych, pozyskiwania grantów na cele edukacyjne i  szkoleniowe, kojarzenia partnerów gospodarczych oraz analizy możliwości rozwoju organizacji.

8_DSC_5451

Adam Protasiuk

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomia. Współtworzył Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Prezes Zarządu oraz Członek Rad Nadzorczych wielu spółek na rynku regionalnym: SESCOM S.A., GPK sp. z o.o., NAGPROT Sp. z o.o., LUPIN ENERGY PL Sp. z o.o., BP-ENERGY Sp z o.o. Wspólnik w Europejskim Holdingu Doradczym Sp. z o.o. Jest również członkiem Rady Nadzorczej Fundacji Wspierania Kultury i Edukacji oraz pełni funkcję Prezesa Fundacji Tradycji Oręża Polskiego. Ekspert w dziedzinie gospodarki. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu doradztwa ekonomiczno - prawnego.

17_DSC_5635

Ireneusz Pawłowski

Wiceprezes Zarządu

Radca prawny i mediator, doświadczony prawnik gospodarczy. Specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie spółek. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie, w trakcie przygotowań do otwarcia przewodu doktorskiego. Ukończył m.in. Studia Podyplomowe „Praktyczne aspekty integracji europejskiej” w Akademii Polonijnej oraz odbył wiele szkoleń, wśród których można wymienić m.in.: “Strategic planning” w Harvard School of Public Health. Twórca i Prezes Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji. Członek Kapituły Biznes Wybiera Mediacje. Partner Zarządzający i radca prawny w Pawłowski Skromak Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k., założyciel Kancelarii.

2_DSC_5319

Basia Mazurek

Członek Zarządu

Strateg, Coach, Ekspert w zakresie rozwoju, restrukturyzacji oraz zarządzania zmianą i badaniem potencjału MiŚP. Konsultantka z 24 letnim doświadczeniem biznesowym. Praktyk w obszarze zarządzania wielopoziomowymi strukturami. Założycielka BN Consulting. Od ponad 17 lat związana z rynkiem usług edukacyjnych, szkoleniowych, doradczych i projektowych. Swoje doświadczenie zdobywała zarówno w sektorze publicznym, jak również prywatnym, zajmując wyższe szczeble zarządzania. Specjalizuje się także w projektach z zakresu zarządzania kompetencjami: badanie potencjału, Assessment Center, Development Center, DISC. Prowadzi sesje feedbackowe, rozwojowe, coachingowe.

5_DSC_5380

Dawid Nidzworski

Członek Zarządu

Przedsiębiorca, naukowiec i Manager Innowacyjności (GFKM). Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed. Laureat programów VENTURES FNP (VENTURES/2010–5/6), IMPULS FNP (konkurs 1/2014) programu LIDER NCBiR oraz SME Instruments. Obecnie prowadzi 6 projektów naukowo-wdrożeniowych. Opracowany przez niego biosensor (FLUSENSOR) pozwoli wykryć wirusy grypy w wymazie z gardła pacjenta, rozpoznając charakterystyczne dla każdego wirusa grypy białko. Ekspert NCBR, ekspert w akceleratorze AlfaBeat. Silnie wspierający popularyzację nauki.

11_DSC_5525

Michał Świątek

Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej i Vitus Bering University w Horsens. Ekspert w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, produkcją i wdrażania programów doskonalenia. Prowadzi projekty ukierunkowane na poprawę jakości, wydajności i redukcję kosztów w Europie i Azji. Współpracował m. in. z Saint-Gobain, L’Oreal, Danone, Bosch & Siemens Home Appliances, Lantmannen, Jeronimo Martins, Eurocash, Intermarche, Bahlsen, Lotte Wedel, PGE. Fan lotnictwa, marynistyki i motoryzacji.

14_DSC_5600

Przemysław Sola

Członek Zarządu

Ekonomista, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Posiada 9 - letnie doświadczenie zarządcze zdobywane zarówno w lokalnych, jak również ogólnopolskich organizacjach. Współtworzył i zarządzał siecią akademickich Inkubatorów przedsiębiorczości na Pomorzu, w ramach której wsparł we wdrożeniu na rynku prawie 1000 projektów biznesowych pochodzących ze środowiska akademickiego. Prowadził trójmiejski oddział akceleratora dla start-upów Business Link. Aktywnie zaangażowany w liczne inicjatywy wspierające rozwój tzw. ekosystemu start-upowego. Obecnie prowadzi fundusz inwestycyjny Aligo Venture Capital.

20_DSC_5745

Grzegorz Dziedzic

Członek Zarządu

Przedsiębiorca, inżynier, specjalista w zakresie realizacji inwestycji budowlanych mieszkaniowych, użyteczności publicznej, infrastrukturalnych mostów i tuneli. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. W latach 2009-2011 realizował w charakterze Dyrektora Kontraktu obiekty mostowe w północnej Polsce. Założyciel firmy INWESTING DEVELOPMENT -  specjalizującej się w podwykonawstwie robót konstrukcyjnych i realizującej prace przy większych kontraktach typu budowa fabryk i samochodów, hoteli, obiektów mostowych i tuneli. Pasjonat nowoczesnych konstrukcji inżynierskich i optymalizacji w budownictwie.

Slawomir_Halbryt-300x300

Sławomir Halbryt

Prezydent Rady

Mgr inż Nauk Technicznych. Absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Posiada certyfikat "Project Manager" International Project management Association (IPMA Polska) Prezydent Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, założyciel i prezes Sescom S.A. - dostawcy usług Facility Management dla placówek sieciowych w Europie oraz Prezes Zarządu Bałtyckiego Centrum Transferu Technologii S.A. i Project Evolution sp z o.o. Prelegent konferencji poświęconych tematyce biznesowej oraz zarządzania projektami.

 

Specjalizacje: Facility Management, ICT, zarządzanie portfelami projektów.

R_Szordykowski_kopia

Rafał Szordykowski

Wiceprezydent Rady

Radca prawny, prowadzi kancelarię prawną specjalizującą się w obsłudze przedsiębiorców oraz rozwiązywaniu sporów gospodarczych, w szczególności związanych z odpowiedzialnością odszkodowawczą, ubezpieczeniami, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Doradza spółkom kapitałowym i członkom ich władz w zakresie odpowiedzialności cywilnej menadżerów i ubezpieczeń D&O. Mediator, prowadzi mediacje sądowe i pozasądowe w sprawach gospodarczych. Współzałożyciel Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i wiceprezes pierwszego zarządu Izby w latach 2008 – 2010. Laureat konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego”.

kobieta

Maria Wasiewicz – Galińska

Wiceprezydent Rady

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego “Nauka“.

Pedagog, germanistka, dyrektorka szkół podstawowych i średnich. Od 2001 r. dyrektor i właściciel Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” w Tczewie. CKZ „Nauka” jest małym przedsiębiorstwem prywatnym, skupiającym szereg szkół funkcjonujących na prawach placówek publicznych. W sumie w szkołach tych kształci się rocznie ok. 1000 uczniów i słuchaczy. CKZ „Nauka” prowadzi także pion kształcenia ustawicznego, doradztwo pedagogiczne, psychologiczne i zawodowe.

avatar

Maciej Kita

Członek Rady

Dyrektor, członek zarządu firmy EUROPLASTIC POLSKA Sp z.o.o, która działa na rynku tworzyw sztucznych. Powstała w 2005 roku, w wyniku wieloletniej współpracy o przyjaźni ludzi zajmujących się sprzedażą tworzyw sztucznych oraz produkcji wyrobów gotowych. Dbając o środowisko naturalne i mając świadomość o konieczności powtórnego przetwarzania odpadów jest produkowany regranulatu. Produkcja jest oparta w 100% o surowce wtórne. Głównymi produkowanymi wyrobami są doniczki mające zastosowanie w szkółkarstwie i ogrodnictwie. Firma rozwija się, a ukazują ro nowe, innowacyjne modele doniczek, spełniające wymagania klientów.

avatar

Paweł Walas

Członek Rady

Doradca ds. Kredytów firmowych odpowiedzialny również za rozwój kancelarii. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz menedżerskich studiów podyplomowych dla deweloperów w Szkole Głównej Handlowej na Kolegium Zarządzania i Finansów w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczął w 2009 roku pracą w EFG Polbank jako doradca ds. kredytów hipotecznych. Współtworzył i wdrażał programy deweloperskie. Z Kancelarią Finansową Veritas związany jest od momentu jej powstania. Specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla firm bez oraz z zabezpieczeniem. Posiada duże doświadczenie w kredytach inwestycyjnych, powoływaniu spółek celowych, finansowania w oparciu o biznes plany. Pasjonat rynku nieruchomości, dla deweloperów analizuje opłacalność inwestycji.

Grzegorz Gosk

Grzegorz Gosk

Członek Rady

Prezes Zarządu, twórca i pomysłodawca Stowarzyszenia Polskie Kluby Biznesu, które, działają na terenie całej Polski. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od piętnastu lat zajmuje się sprzedażą bezpośrednią, obecnie piastuje stanowisko dyrektora sprzedaży w STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi. Jest twórcą i założycielem Szkoły Sprzedaży Bezpośredniej i autorem książki Warsztaty Sprzedaży Bezpośredniej. Założyciel stowarzyszenia Biznes po Kaszubsku, które promuje lokalnych przedsiębiorców oraz prowadzi działalność charytatywną. Pasjonat żeglarstwa oraz triathlonu. Promotor zdrowego trybu życia i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. W swojej aktywność i fizycznej wykorzystuje bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a w okresie zimowym morsuje w wodach Zatoki Gdańskiej.

avatar

Tomasz Grabowski

Członek Rady
avatar

Andrzej Puślecki

Członek Rady
avatar

Sławomir Ostrowski

Członek Rady
avatar

Wojciech Kodłubański

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar

Krzysztof Pietrusiak

Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar

Karol Drywa

Członek Komisji Rewizyjnej

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Media
Informacje