Layer_121

O nas

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza powstała, aby połączyć biznesowe możliwości regionu z potrzebami rynku. Jesteśmy partnerem w budowaniu silnych przedsiębiorstw, aktywnego samorządu i nowoczesnej nauki.

 

Połączone doświadczenia pozwoliły na stworzenie Ekosystemu dla biznesu, środowiska przyjaznego gospodarce opartą na wiedzy i nowoczesnych technologiach.

 

Jesteśmy najaktywniejszą i dynamicznie rozwijającą się organizacją w regionie. Integrujemy firmy o podobnym podejściu, misji i przekonaniach. Razem dbamy o lokalną społeczność  i efektywność biznesu.

layer-121

Naszą misją jest

Pomorze. To miejsce doskonałe, zarówno do życia, jak i do prowadzenia biznesu. Jako Regionalna Izba Gospodarcza wspieramy lokalną gospodarkę, stawiając na integrację, wymianę myśli i edukację.

 

Konsekwentnie współtworzymy z samorządami strategię rozwoju  regionu, budujemy platformę wzajemnych działań i doświadczeń integrujących biznes i samorządy oraz lokalną społeczność.

 

Dbamy o relacje międzynarodowe i angażujemy się w globalne projekty, czerpiąc ze sprawdzonych doświadczeń i potencjału naszych ekspertów. Razem na nowo definiujemy potrzeby rynku i wspólnie na nie odpowiadamy. Z wizją patrzymy w przyszłość. Jesteśmy prawdziwą zmianą.

Historia
Zarząd
26_DSC_5836
Damian Mucha
Prezes Zarządu
8_DSC_5451
Adam Protasiuk
Wiceprezes Zarządu
17_DSC_5635
Ireneusz Pawłowski
Wiceprezes Zarządu
14_DSC_5600
Przemysław Sola
Członek Zarządu
magda
Magdalena Raczyńska
Członek Zarządu
Rada Izby
Slawomir_Halbryt-300x300
Sławomir Halbryt
Prezydent Rady
R_Szordykowski_kopia
Rafał Szordykowski
Wiceprezydent Rady
10750334_726875467398144_8506160331912946942_o
Maria Wasiewicz – Galińska
Wiceprezydent Rady
Maciej Kita foto
Maciej Kita
Członek Rady
avatar
Paweł Walas
Członek Rady
Grzegorz Gosk
Grzegorz Gosk
Członek Rady
avatar
Andrzej Puślecki
Członek Rady
zdjecie_SO
Sławomir Ostrowski
Członek Rady
Komisja Rewizyjna
avatar
Wojciech Kodłubański
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar
Krzysztof Pietrusiak
Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar
Karol Drywa
Członek Komisji Rewizyjnej
Członkowie Honorowi
PICT0556
Andrzej Gołyga
gorski
Michał Górski
zdj ww-min
Leszek Kalkowski
wwwkomarnicki
Włodzimierz Komarnicki
26_DSC_5836

Damian Mucha

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Podyplomowego Studium Prawno-Managerskiego i Podyplomowego Studium Public Relations na Wydziale Zarządzania Politechniki Gdańskiej. Fundator Fundacji Pomorskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Doświadczony manager – realizujący szereg zadań z obszaru współpracy biznesu, JST oraz NGO’s. Dysponuje szeroką, aktualizowaną wiedzą w obszarze kierowania oraz funkcjonowania organizacyjnego, wynikającą z doradzania firmom oraz instytucjom w obszarze funduszy unijnych, pozyskiwania grantów na cele edukacyjne i  szkoleniowe, kojarzenia partnerów gospodarczych oraz analizy możliwości rozwoju organizacji.

8_DSC_5451

Adam Protasiuk

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomia. Współtworzył Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Prezes Zarządu oraz Członek Rad Nadzorczych wielu spółek na rynku regionalnym: SESCOM S.A., GPK sp. z o.o., NAGPROT Sp. z o.o., LUPIN ENERGY PL Sp. z o.o., BP-ENERGY Sp z o.o. Wspólnik w Europejskim Holdingu Doradczym Sp. z o.o. Jest również członkiem Rady Nadzorczej Fundacji Wspierania Kultury i Edukacji oraz pełni funkcję Prezesa Fundacji Tradycji Oręża Polskiego. Ekspert w dziedzinie gospodarki. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu doradztwa ekonomiczno - prawnego.

17_DSC_5635

Ireneusz Pawłowski

Wiceprezes Zarządu

Radca prawny i mediator, doświadczony prawnik gospodarczy. Specjalizuje się w prawie gospodarczym i prawie spółek. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Aktualnie, w trakcie przygotowań do otwarcia przewodu doktorskiego. Ukończył m.in. Studia Podyplomowe „Praktyczne aspekty integracji europejskiej” w Akademii Polonijnej oraz odbył wiele szkoleń, wśród których można wymienić m.in.: “Strategic planning” w Harvard School of Public Health. Twórca i Prezes Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji. Członek Kapituły Biznes Wybiera Mediacje. Partner Zarządzający i radca prawny w Pawłowski Skromak Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k., założyciel Kancelarii.

14_DSC_5600

Przemysław Sola

Członek Zarządu

Ekonomista, absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Posiada 9 - letnie doświadczenie zarządcze zdobywane zarówno w lokalnych, jak również ogólnopolskich organizacjach. Współtworzył i zarządzał siecią akademickich Inkubatorów przedsiębiorczości na Pomorzu, w ramach której wsparł we wdrożeniu na rynku prawie 1000 projektów biznesowych pochodzących ze środowiska akademickiego. Prowadził trójmiejski oddział akceleratora dla start-upów Business Link. Aktywnie zaangażowany w liczne inicjatywy wspierające rozwój tzw. ekosystemu start-upowego. Obecnie prowadzi fundusz inwestycyjny Aligo Venture Capital.

magda

Magdalena Raczyńska

Członek Zarządu

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Gdańskim. W 2010 roku ukończyła studia podyplomowe z zarządzania projektami unijnymi pt. "Rozwój regionalny a Fundusze Strukturalne UE. Zarządzanie projektami". Posiada 11-letnie doświadczenie w realizacji i koordynacji projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej. Posiada certyfikaty zarządzania projektami, w tym Agile PM® Foundation, Prince2® Foundation Certificate in Project Management, Scrum Master Certificate in Project Management. Od 10 lat pracownik Regionalnej Pomorskiej Izby Gospodarczej. W latach 2017-2019 roku jako Dyrektor Generalny RIGP.  Członek Instytutu Badawczego Polityki Europejskiej, gdzie obecnie pełni funkcję Dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą i Projektów. 

 

Slawomir_Halbryt-300x300

Sławomir Halbryt

Prezydent Rady

Mgr inż Nauk Technicznych. Absolwent wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Posiada certyfikat "Project Manager" International Project management Association (IPMA Polska) Prezydent Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, założyciel i prezes Sescom S.A. - dostawcy usług Facility Management dla placówek sieciowych w Europie oraz Prezes Zarządu Bałtyckiego Centrum Transferu Technologii S.A. i Project Evolution sp z o.o. Prelegent konferencji poświęconych tematyce biznesowej oraz zarządzania projektami.

 

Specjalizacje: Facility Management, ICT, zarządzanie portfelami projektów.

R_Szordykowski_kopia

Rafał Szordykowski

Wiceprezydent Rady

Radca prawny, prowadzi kancelarię prawną specjalizującą się w obsłudze przedsiębiorców oraz rozwiązywaniu sporów gospodarczych, w szczególności związanych z odpowiedzialnością odszkodowawczą, ubezpieczeniami, zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Doradza spółkom kapitałowym i członkom ich władz w zakresie odpowiedzialności cywilnej menadżerów i ubezpieczeń D&O. Mediator, prowadzi mediacje sądowe i pozasądowe w sprawach gospodarczych. Współzałożyciel Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i wiceprezes pierwszego zarządu Izby w latach 2008 – 2010. Laureat konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego”.

10750334_726875467398144_8506160331912946942_o

Maria Wasiewicz – Galińska

Wiceprezydent Rady

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego “Nauka“.

Pedagog, germanistka, dyrektorka szkół podstawowych i średnich. Od 2001 r. dyrektor i właściciel Centrum Kształcenia Zawodowego „Nauka” w Tczewie. CKZ „Nauka” jest małym przedsiębiorstwem prywatnym, skupiającym szereg szkół funkcjonujących na prawach placówek publicznych. W sumie w szkołach tych kształci się rocznie ok. 1000 uczniów i słuchaczy. CKZ „Nauka” prowadzi także pion kształcenia ustawicznego, doradztwo pedagogiczne, psychologiczne i zawodowe.

Maciej Kita foto

Maciej Kita

Członek Rady

Dyrektor, członek zarządu firmy EUROPLASTIC POLSKA Sp z.o.o, która działa na rynku tworzyw sztucznych. Powstała w 2005 roku dbając o środowisko naturalne i mając świadomość konieczności powtórnego przetwarzania odpadów. Produkcja jest oparta w 100% o surowce wtórne. Głównymi produkowanymi wyrobami są doniczki mające zastosowanie w szkółkarstwie i ogrodnictwie.

avatar

Paweł Walas

Członek Rady

Doradca ds. Kredytów firmowych odpowiedzialny również za rozwój kancelarii. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku oraz menedżerskich studiów podyplomowych dla deweloperów w Szkole Głównej Handlowej na Kolegium Zarządzania i Finansów w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczął w 2009 roku pracą w EFG Polbank jako doradca ds. kredytów hipotecznych. Współtworzył i wdrażał programy deweloperskie. Z Kancelarią Finansową Veritas związany jest od momentu jej powstania. Specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla firm bez oraz z zabezpieczeniem. Posiada duże doświadczenie w kredytach inwestycyjnych, powoływaniu spółek celowych, finansowania w oparciu o biznes plany. Pasjonat rynku nieruchomości, dla deweloperów analizuje opłacalność inwestycji.

Grzegorz Gosk

Grzegorz Gosk

Członek Rady

Prezes Zarządu, twórca i pomysłodawca Stowarzyszenia Polskie Kluby Biznesu, które, działają na terenie całej Polski. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od piętnastu lat zajmuje się sprzedażą bezpośrednią, obecnie piastuje stanowisko dyrektora sprzedaży w STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi. Jest twórcą i założycielem Szkoły Sprzedaży Bezpośredniej i autorem książki Warsztaty Sprzedaży Bezpośredniej. Założyciel stowarzyszenia Biznes po Kaszubsku, które promuje lokalnych przedsiębiorców oraz prowadzi działalność charytatywną. Pasjonat żeglarstwa oraz triathlonu. Promotor zdrowego trybu życia i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. W swojej aktywność i fizycznej wykorzystuje bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a w okresie zimowym morsuje w wodach Zatoki Gdańskiej.

avatar

Andrzej Puślecki

Członek Rady
zdjecie_SO

Sławomir Ostrowski

Członek Rady

Przedsiębiorca, pracownik badawczo-dydaktyczny Politechniki Gdańskiej, szkoleniowiec oraz praktyk i doradca w tematyce Zarządzania projektami, motoryzacji, Service Design oraz Design Thinking.

 

Od 13 lat związany z Zarządzaniem Projektami w ramach działalności na Politechnice Gdańskiej oraz w międzynarodowym Stowarzyszeniu zrzeszającym Project Managerów, gdzie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Pomorskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska.

 

Menedżer projektów w rodzinnej firmie motoryzacyjnej ANRO w Gdańsku. Aktywny działacz w organizacjach non-profit (pracował m.in. w organizacjach studenckich, Kołach Naukowych, Stowarzyszeniach i w wielu innych). Organizator wielu seminariów, szkoleń, konferencji oraz kongresów w tematyce swoich zainteresowań zarówno naukowych jak i biznesowych takich jak: nowe technologie, zarządzania projektami, Design Thinking oraz umiejętności miękkie.

 

Specjalizuje się w projektowaniu usług, zarządzaniu projektami oraz jest miłośnikiem i specjalistą w branży motoryzacyjnej. Przedsiębiorca i osoba z pozytywnym nastawieniem do życia, który swoimi czynami stara się zmieniać świat na lepsze.

avatar

Wojciech Kodłubański

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar

Krzysztof Pietrusiak

Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej
avatar

Karol Drywa

Członek Komisji Rewizyjnej
PICT0556

Andrzej Gołyga

Prezes zarządu firm: ENEPOL sp. z o.o. – Warszawa, Photovoltaic Development OOD – Sofia. Absolwent Leningradzkiego Instytutu Elektrotechnicznego. W latach osiemdziesiątych pracował w Centralnym Ośrodku Badawczo­-Rozwojowym Elektronicznego Sprzętu Powszechnego Użytku (COBRESPU), a następnie jako szef Działu Innowacji i Wdrożeń w Warszawskich Zakładach Telewizyjnych ELEMIS. Od 1991 roku prezes Fabryki Telewizorów „Brabork” w Kwidzynie, następnie w latach 1995–2002 prezes Philips Consumer Electronics Industries Poland.

 

Od 2002 do 2010 prezes Jabil Circuit Poland, a od 2004 również prezes Jabil Assembly Poland. W latach 2009–2010 dyrektor operacyjny Jabil Polska, Rosja i Ukraina. Jabil jest firmą zajmującą się produkcją elektroniki, m.in. telewizorów, mierników elektrycznych i modułów fotowoltaicznych. Pełni także funkcję doradcy Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

gorski

Michał Górski

Doświadczony przedsiębiorca, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej, działacz społeczny i gospodarczy, Członek Prezydium  i założyciel Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w latach 2008 – 2010, urzędnik samorządowy szczebla wojewódzkiego, doświadczony manager.

 

Michał Górski ukończył m.in. szkolenie o zasadach tworzenia samorządu gospodarczego w krajach Unii Europejskiej w Brukseli, kursy z zarządzania małą firmą, szkolenie w zakresie budowania marki turystycznej organizowane przez POT i wiele innych. W 1985 założył firmę usług elektrycznych, sportowych, gastronomicznych i doradczych Górski International.

 

Pełnił m.in. funkcję Prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego w Gdańsku, Dyrektora Bałtyckiego Instytutu Gmin w Gdańsku – Oddziału Fundacji Promocji Gmin Polskich w Warszawie, regionalnego przedstawiciela Instytutu Badań nad Demokracja i Przedsiębiorstwem Prywatnym w programie „Regionalny Monitoring Swobody Działalności gospodarczej”, pełnomocnika i członka Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku, Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Od 2013 realizował jeden z największych projektów w branży turystycznej jako Prezes Zarządu Spółki Pętla Żuławska w Elblągu. Dodatkowo w latach 2004–2018 działał jako Członek założyciel Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Gdańsku.

zdj ww-min

Leszek Kalkowski

Leszek Kalkowski – lider, strateg i wieloletni przedsiębiorca. Swoje doświadczenie w tworzeniu firmy oraz jej zarządzaniu rozpoczął w 1984 roku od tworzenia spółdzielni pracy, a następnie poprzez zarządzanie siecią sklepów handlowych i zakładami kuśnierskimi zlokalizowanymi w Trójmieście. Zdobywając bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami, współpracy z klientami, w 1992 roku Pan Leszek Kalkowski założył PIKA Sp. z o.o. Ideą utworzenia spółki było wcześniejsze doświadczenie biznesowe, jak również fakt, iż Pan Leszek Kalkowski, założyciel i wieloletni Prezes Zarządu dostrzegł wśród trójmiejskich organizacji i przedsiębiorstw zapotrzebowanie na usługi związane ze wparciem procesów biznesowych klientów w zakresie zarządzania informacją.

 

Pan Leszek Kalkowski, rozwijając i wspierając procesy biznesowe w swojej spółce, bardzo licznie udziela się w życiu gospodarczym, jak również wspiera ciekawe inicjatywy gospodarcze mające wpływ na rozwój Małych i Średnich Przedsiębiorstw, poprzez udział w organizacjach pracodawców takich jak: Pomorski Związek Pracodawców LEWIATAN, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Executive Club, Potwierdzeniem wieloletniego zaangażowania w sprawy gospodarcze i budowanie partnerstwa publiczno-prywatnego, jest otrzymanie powołania na członka Konwentu Gospodarczego przy Rektorze Politechniki Gdańskiej na lata 2020-2024.

wwwkomarnicki

Włodzimierz Komarnicki

Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Gdański) w Sopocie.

Posiada bogate doświadczenie w pracy w organach nadzorczych spółek, m.in. Prezes Zarządu PSS „Społem” w Gdańsku (1976-1991), Prezes Zarządu „Agrowektor” S.A. w Gdyni (1991-1993), przewodniczący Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Pomorza Gdańskiego (1996-1997) oraz zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Stoczni Gdynia S.A. (2002-2006).

 

W 2002 roku złożył z wynikiem pozytywnym egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Od 1993 roku Prezes Zarządu w Spółce „Nord Consulting” Sp. z o.o. w Sopocie, jednej z najdłużej działających firm doradczych na Wybrzeżu, świadczącej usługi w zakresie wyceny i inwentaryzacji składników majątkowych, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, doradztwa finansowego i inwestycyjnego oraz obsługi księgowej.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje