layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

8 Kongres Klastrów Polskich

W imieniu Związku Pracodawców Klastry Polskie zapraszamy na Kongres Klastrów Polskich, który od ponad 8 lat odbywa się w różnych miastach Polski, przybliżając tematykę rozwoju regionalnego wspieranego przez klastry. Tym razem gospodarzem wydarzenia są Katowice. Kongres Klastrów Polskich to doskonała okazja do dyskusji na temat wspólnych wysiłków i przedsięwzięć w celu wdrażania nowych strategii i innowacji.

 

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu są zagadnienia związane z Europejskim Zielonym Ładem i roli, jaką pełnią klastry we wspieraniu zielonej transformacji.

 

Ponadto eksperci będą rozmawiali również o międzynarodowej współpracy i finansowaniu klastrów, finansowaniu innowacji, badań i rozwoju, funduszach EU, digitalizacji i przemyśle 4.0., a także o cyberbezpieczeństwie.

W tym roku swoją obecnością zaszczyci nas również Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Pan Grzegorz Puda.

 

W programie przewidziano także równoległe wydarzenie towarzyszące, warsztat Clusters meet Regions, dający możliwość dyskusji na temat krajowego i regionalnego rozwoju gospodarczego oraz nawiązania kontaktów z innymi regionami UE stojącymi w obliczu wyzwań związanych z zieloną transformacją.

 

Wydarzenie odbędzie się 7-8 listopada 2022 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Możliwe jest uczestnictwo stacjonarne oraz online.

 

Rejestracja jest darmowa, ale obowiązkowa. Dostępna TUTAJ

AGENDA

Więcej informacji: 8kongres.klastrypolskie.pl 

 

 

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje