layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Zmarł Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club.

30 kwietnia 2022 roku, zmarł Marek Goliszewski, ekonomista oraz twórca BCC i jedna z najważniejszych postaci polskiej gospodarki. Zawsze wsłuchany w głos przedsiębiorców i słuchający ze zrozumieniem...

 

Marek Goliszewski ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH) i Uniwersytet Warszawski. W 1979 został członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W latach 2002-2008 był wiceprzewodniczącym Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych i przewodniczącym Zespołu ds. Dialogu Społecznego. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński powołał Goliszewskiego na członka Narodowej Rady Rozwoju.

Goliszewski był też założycielem i pierwszym przewodniczącym Rady Przedsiębiorczości, która jest forum współpracy przedstawicieli największych organizacji reprezentujących przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. W 2021 ponownie został jej przewodniczącym. W 2012 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Goliszewskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla całej rodziny.

 

***Business Centre Club (założony w 1991 roku przez Marka Goliszewskiego) to prestiżowy klub biznesu dla przedsiębiorców i największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tysięcy pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w blisko 250 miastach.


Do BBC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami Business Centre Club są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci. Prezes Marek Goliszewski był koordynatorem wszystkich działań BCC.

 

 

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje