layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Weź udział w konferencji: o współpracy biznesu i nauki

Już 7 czerwca br. w godz. 10.00 – 15:00 odbędzie się hybrydowa konferencja O współpracy biznesu i nauki. Stacjonarnie wydarzenie będzie miało miejsce na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. 

 

W spotkaniu udział wezmą dr Dawid Nidzworski (lider Holding Eaton Group), Mirosława Podszucka (Iglotex S.A.), Marta Jurewicz-Jancz (Automatic Systems Engineering sp. z o.o.) oraz Damian Ściepko (EV Volta sp. z o.o.). Na przykładzie doświadczeń firm, które reprezentują, przedstawią możliwości współpracy ze światem nauki.

 

Współpraca pomiędzy nauką i biznesem umożliwia tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na przyspieszenie tempa rozwoju firm. Jest to korzystne zarówno dla przedsiębiorców, jak i naukowców.

 

Z jednej strony jednostki badawczo-rozwojowe mogą wziąć udział w projektach, które umożliwiają wymianę doświadczeń, upowszechnienie osiągnięć naukowych oraz mają realny wpływ na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań na miarę XXI wieku, z drugiej natomiast, współpraca nauki i biznesu wpływa na podnoszenie poziomu technologicznego i produkcyjnego firm. Przyczynia się także do usprawnienia procesów modernizacyjnych, sprawiając, że biznes zyskuje przewagi konkurencyjne. Nie dziwi więc, że coraz więcej przedsiębiorców dostrzega zalety działania razem ze światem nauki i podejmuje współpracę z naukowcami jako partnerami w realizacji projektów.

 

Konferencja O współpracy biznesu i nauki przybliży możliwości współdziałania przedsiębiorców i jednostek badawczo-rozwojowych. Prelegenci opowiedzą o potencjale współpracy i sukcesach kooperacji tych dwóch światów. Całe wydarzenie moderował będzie Maciej Bąk, dziennikarz Radia Zet.

 

Konferencję otworzą patroni honorowi – Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej.

 

Termin: 7 czerwca (wtorek), godz. 10:00-15.00

Miejsce: Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk

 

REJESTRACJA

 

Szczegółowa agenda - KLIKNIJ.

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje