layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

V edycja Konferencji Wodorowej PCHET 2022


4 i 5 października pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej”, odbędzie się V edycja Konferencji Wodorowej PCHET 2022 - Polish Conference On Hydrogen Energy and Technology. 

 

W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gdyni - która słynie z innowacji i nowoczesności oraz pierwszego polskiego portu morskiego. To właśnie na Pomorzu tworzone będą zasoby OZE, które dadzą podstawę do produkcji zielonej energii i czystego wodoru. Konferencja PCHET zapoczątkowała serie wydarzeń o tematyce wodorowej w Polsce. Jest pierwszym takim wydarzeniem z udziałem prelegentów i ekspertów, pochodzących nie tylko z kraju, ale także z całego świata.

 

Wodór to już realna opcja biznesowa i obecnie dziejąca się transformacja energetyczna skupia się wokół innowacyjnych firm Klastra Technologii Wodorowych. Dziś tworzymy przyszłość klimatyczną dla kolejnych pokoleń, budując modele biznesowe, które mają być oparte na walce o neutralność klimatyczną. Konferencja PCHET to najważniejsze wydarzenie wodorowe w kraju, które po raz kolejny zgromadzi ekspertów i liderów branży z Polski i Europy jak również przedstawicieli świata nauki oraz reprezentantów biznesu. Celem wydarzenia jest dyskusja i wymiana doświadczeń służących rozwojowi przemysłu wodorowego oraz omówienie kolejnych kroków w budowaniu strategicznych partnerstw w zakresie transformacji energetycznej. 


Jak co roku pokażemy dobre praktyki wdrażania projektów wodorowych w kraju i zagranicą i podejmiemy dyskusję na najważniejsze kwestie dla rozwoju rynku wodoru, m.in.:

 

  • Czy polski przemysł jest gotowy do transformacji energetycznej?;
  • Rola i możliwości portów morskich w wykorzystaniu paliw nisko i zeroemisyjnych;
  • Polskie projekty B+R  - technologie wodorowe – oferta dla inwestorów;
  • Rozwój morskiej energetyki wiatrowej i jej wpływ na realizację projektów wodorowych w Europie i w Polsce;
  • Zaawansowane rozwiązania softwarowe dla gospodarki niskoemisyjnej.
     

Wydarzenie jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy oraz nawiązania partnerstw biznesowych, naukowych i technologicznych, które mamy nadzieję przyczynią się do rozwoju projektów wodorowych w Polsce i Europie.


W gronie prelegentów znajdą się przedstawiciele władz Pomorza, zagraniczni goście współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz organizacji Hydrogen Europe. Nie zabraknie również silnej reprezentacji polskiego przemysłu, który odgrywa czołową rolę jako pionier technologii wodorowych.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. 

 

Więcej szczegółów niebawem. 

 
 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje