layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Trwa nabór do 27. edycji POLSKIEJ NAGRODY JAKOŚCI®

Zapraszamy do 27. edycji Polskiej Nagrody Jakości, najstarszej nagrody jakościowej w Polsce. PNJ została ustanowiona przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację „Teraz Polska” oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji 7 marca 1995 roku. Od 2022 roku PNJ ma nowego organizatora: Fundację Qualitas, a także nowych partnerów: KRAJOWĄ IZBĘ GOSPODARCZĄ, NACZELNĄ ORGANIZACJĘ TECHNICZNĄ, KLUB POLSKIE FORUM ISO 9000 wraz ze Stowarzyszeniem POLISOLAB, FUNDACJĘ ROZWOJU UE we Wrocławiu – Krajowa Organizacja Partnerska EFQM.

 

Od początku swojego istnienia, nagrodę przyznawano za skutecznie zarządzanie i wdrażanie filozofii Zarządzania przez Jakość – Total Quality Management (TQM) firmom z najróżniejszych branż.

 

Polska Nagroda Jakości (PNJ) od początku jej powołania – w 1995 roku wzorowała się na Modelu Doskonałości EFQM (European Foundation for Quality Management – Europejska Fundacja Zarządzania Jakości), na bazie którego powstały opracowane kryteria oceny organizacji uczestniczących w konkursie. Należy podkreślić, że przyjęcie takiego właśnie podejścia było związane z tym, aby uczestnikom i laureatom Polskiej Nagrody Jakości ułatwić ubieganie się o Europejską Nagrodę Jakości, gdyż start w Polskiej Nagrodzie Jakości posiadał (i nadal posiada) również aspekt edukacyjny i motywacyjny do poszerzania wiedzy w zakresie Modelu EFQM, jego wdrażania i poszukiwania dróg samodoskonalenia organizacji płynącej z świadomości kryteriów, jakie przyjęto w modelu.

 

Udział w Polskiej Nagrodzie Jakości stanowił i stanowi znaczące działanie podejmowane przez organizacje, nie tylko ze względu na fakt, iż przystąpienie do konkursu wymaga poświęcenia czasu związanego z opracowaniem dokumentów konkursowych i poddaniu się ocenie, ale przede wszystkim na świadomą chęć podjęcia działań dających możliwość oceny dotychczas wdrożonych działań projakościowych i poszukiwania kolejnych wyzwań, a także sposobów ich osiągania, które mają za cel kształtować dynamikę rozwoju organizacji ukierunkowaną na holistyczne postrzeganie aspektów jakości.

 

12 czerwca odbędzie się spotkanie organizacyjne o godz. 10:00. 

Dołącz do Zoom Spotkania: https://zoom.us/j/91768445041?pwd=Q2p2enpheHFRdE5BM1ZNUm9IcENLQT09 

 

Identyfikator spotkania: 917 6844 5041

Kod dostępu: 015576

 

Podczas webinaru zostaną przedstawione nowe zasady, a także korzyści z udziału w 27.edycji Polskiej Nagrody Jakości dla przedsiębiorstw:

- jak wygląda nowy, autorski system oceny w ramach Konkursu oparty o Model Doskonałości EFQM

- jak wygląda współpraca z zewnętrznym Asesorem

- jakie możliwości budowy przewagi konkurencyjnej oferuje Nagroda 

- jak można integrować pracowników wokół jakości 

- kiedy i gdzie zostaną wręczone Medale PNJ

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje