layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspierają polskich eksporterów. 


RIGP w ramach Centrum Rozwoju Eksportu i ŁSSE podpisały umowę ramową obejmującą współpracę w zakresie promocji rozwiązań oraz wsparcia dla przedsiębiorców w zwiększeniu ich potencjału eksportowego. Celem umowy jest również zwiększenie świadomości, zwłaszcza wśród MŚP, o istnieniu, celach oraz podmiotach uprawnionych do skorzystania z Programu Re_Open UK.


Program Re_Open UK to pomoc udzielana przedsiębiorcom działającym na terenie Polski, którzy zostali dotknięci negatywnymi skutkami brexitu.


W ramach RE_Open UK przygotowano 4 typy projektów, które umożliwią przedsiębiorcom elastyczne korzystanie ze wsparcia Unii Europejskiej w ramach pobrexitowej rezerwy dostosowawczej m.in: Nowe kierunki eksportu – dofinansowanie udziału w międzynarodowych wydarzeniach gospodarczych (targach, imprezach wystawienniczych, misjach gospodarczych), dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli wejść na nowe rynki zagraniczne z nową lub aktualną ofertą, a także pozostać na aktualnych rynkach z nową ofertą,


Już 29 września odbędzie się szkolenie pt: "Nowe narzędzia i środki dla ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw", skierowane do przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć sprzedaż na rynkach zagranicznych. Eksperci przybliżą jak profesjonalniprzygotować analizę potrzeb do eksportu i o co zadbać aby zwiększyć szansę na sukces w sprzedaży!


W ramach szkolenia, eksperci Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Anna Jesionek oraz Kinga Mrówczyńska - Rybak, przedstawią m.in założenia Programu Re_Open UK - Nowe otwarcie dla polskiego biznesu, a przedstawicielka  Google "Firmy Jutra” - Kamila Gąsior, podpowie jak wykorzystać trendy do wyjścia na rynki zagraniczne. Przygotowanie do rozwoju sprzedaży - wyszukiwanie trendów. 


Organizatorem wydarzenia jest : 

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza 

 

Współorganizator: 

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. 

 

Patronat honorowy: 

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 

 

Partner merytoryczny: 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna 

Google „Firmy jutra” 

 

Partner wydarzenia: 

Centrum Rozwoju Eksportu 

 

 

  • Centrum Rozwoju Eksportu 

Ośrodek wspierania eksportu polskich przedsiębiorców oraz podmiotów szeroko pojętego otoczenia biznesu, funkcjonującym przy Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza w Gdańsku.

 

  • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

To idealne miejsce dla inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności. Do zadań ŁSSE i kompleksowych usług świadczonych przez Strefę należą m.in: pozyskiwanie i obsługa nowych inwestorów, doradztwo inwestycyjne, pomoc w nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi świadczącymi usługi dla inwestorów, bieżąca kontrola działalności inwestorów, promocja Strefy.

 

  • Firmy Jutra program Google i PFR

Od 2015 roku, jako Grow with Google w Polsce, przeszkolili ponad 200 tysięcy osób z umiejętności cyfrowych, dając im narzędzie do rozwoju ich firm i kariery. Rok 2020 postawił nowe wyzwania przed przedsiębiorcami, dlatego został uruchomiony nowy program szkoleniowo-rozwojowy Firmy Jutra, aby pomóc 15 000 firm zacząć zarabiać w Internecie, dotrzeć do klientów którzy przenieśli się do świata cyfrowego, oraz zwiększyć innowacyjność dzięki adaptacji modeli biznesowych i wykorzystaniu rozwiązań chmurowych.

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje