layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Pomorskie wsparcie dla rozwoju MŚP

Tylko  do 30 listopada możesz złożyć wniosek o udzielenie grantu na usługi doradcze w ramach projektu SPEKTRUM.

 

SPEKTRUM to nazwa pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP. System SPEKTRUM jest finansowany z funduszy unijnych wdrażanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 mln zł.

 

  • Opracowanie unikatowej strategii marketingowej Twojej firmy?
  • stworzenie biznesplanu?
  • ocena potencjału eksportowego?
  • zminimalizowanie obciążeń podatkowych? - To przykładowe usługi doradcze, na które możesz otrzymać dofinansowanie w ramach projektu SPEKTRUM, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. Wachlarz możliwości jest znacznie szerszy.

 
Jak to działa?


Konsultant ARP prowadzi badanie wstępne w formie wywiadu, podczas którego ustala, czy jako przedsiębiorca spełniasz warunki formalne, aby otrzymać dofinansowanie.
W katalogu akredytowanych przez ARP firm, wybierasz specjalistyczną usługę doradczą spełniającą potrzeby Twojej firmy.
Składasz wniosek o grant, po pozytywnej kwalifikacji otrzymujesz 50 % dofinansowania.
Badanie wstępne jest wymogiem formalnym przed złożeniem wniosku o grant, należy je wykonać nie później niż 12 listopada 2022.

Istnieje również możliwość nieodpłatnych badań potrzeb rozwojowych firmy przy pomocy profesjonalnych narzędzi modelowania biznesowego.  W wyniku badania wykonanego przez doświadczonego konsultanta ARP, powstaje mapa potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa  i rekomendacja stanowiącą punkt wyjścia do wnioskowania o grant.

 

Dla kogo?


Dla mikro, małych i  średnich przedsiębiorców posiadających siedzibę na terenie woj. pomorskiego.

 

Na co?


Szeroki wachlarz specjalistycznych usług doradczych  świadczonych przez akredytowane przez ARP firmy. Usługi dotyczą obszarów takich jak np.: zarządzanie i organizacja, eksport, marketing, finanse, prawo i podatki czy ICT.

 

Do kiedy?


Do 30 listopada 2022r. można składać wniosek o udzielenie grantu. Do 12 listopada 2022r. należy zgłosić się do badania wstępnego firmy.

 

Więcej informacji

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje