layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Pomorski Broker Eksportowy obchodzi 6 rok działalności.

Pomorski Broker Eksportowy to projekt partnerski realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza – partnera wiodącego, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, Inkubator Starter oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA)

 

Projekt ma na celu ułatwienie firmom z sektora MSP rozwój działalności na rynkach międzynarodowych. 

 

To pierwszy w województwie pomorskim kompleksowy system wspierający działalność przedsiębiorców za granicą. Kierowany jest zarówno do firm, które jeszcze nie podejmowały działań eksportowych a mają potencjał, jak również do prowadzących działalność na rynkach zagranicznych. 

 

Z przyjemnością informujemy, że Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zrealizowała projekt na rok przed jego zamknięciem z wyższymi niż zakładane wskaźnikami. Dodatkowo poniżej przedstawiamy plany i założenia na najbliższy czas: 

 

  • 16 września 2022 roku organizujemy ostatnie wydarzenie podsumowujące cykl wydarzeń Vamos, skierowany do przedsiębiorców, którzy coraz chętniej rozpatrują możliwość wejścia na nowe rynki, ale nie wiedzą jak pomysł przekuć w realny sukces! 
  • Rozważamy  również organizację seminarium dotyczącego możliwości eksportowych na rynku czeskim - Po wejściu do Unii Europejskiej, Czechy dołączyły do grona zamożnych gospodarek rynkowych. Zachowując własną walutę, kraj cieszy się jednym z najwyższych wskaźników wzrostu PKB i najniższych poziomów bezrobocia w Unii Europejskiej. Czechy są gospodarką opartą na eksporcie. (odpowiada on ok. 80 proc. PKB). Najważniejsza branża to przemysł motoryzacyjny. Gospodarka jest zdominowana przez kapitał zagraniczny, ale kapitał prywatny również odgrywa znaczącą rolę.
  • W listopadzie 2022r. planujemy misję branży beauty do Singapuru. Tylko w 2019 roku mieszkańcy Singapuru wydali na kosmetyki 296 mln USD.  - Rynek kosmetyczny jest wysoce konkurencyjny i Singapur jest jednym z preferowanych miejsc docelowych dla światowych graczy kosmetycznych. Wejście na rynek wymaga jednak przygotowania długofalowej strategii ekspansji uwzględniającej m.in.  aktualne trendy rynkowe w tej części świata oraz potrzeby i oczekiwania klientów

 

Już teraz zapraszamy wszystkie firmy, które chciałyby skorzystać jeszcze w tym roku z dotacji na wyjazdy na zagraniczne/targi do spotkania z naszymi ekspertami ds. eksportu.

 

Magdalena Raczyńska
Dyrektor Centrum Rozwoju Eksportu

m.raczynska@rigp.pl

tel. +48 665 770 766

 

Małgorzata Domańska – Plichta
Manager ds. współpracy międzynarodowej

m.domanska@rigp.pl

tel. +48 885 454 477

 

Agnieszka Balcewicz
Manager ds. współpracy międzynarodowej

a.balcewicz@rigp.pl

tel. +48 791 553 128

 

Anna Gołaszewska
Manager ds. współpracy międzynarodowej

a.golaszewska@rigp.pl

tel. +48 665 450 260

 

Marek Kruszewski
Manager ds. współpracy międzynarodowej

m.kruszewski@rigp.pl

tel. +48 665 771 277


Projekt PBE zostanie podsumowany podczas konferencji w kwietniu 2023. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich, którzy tworzyli unikatowe przedsięwzięcie, jakim jest Pomorski Broker Eksportowy, i byli jego uczestnikami. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje