layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Klaster Technologii Wodorowych i Międzynarodowe Targi Poznańskie razem na drodze do energii przyszłości

Rozwój i upowszechnianie czystych technologii energetycznych to kluczowe elementy trwającej transformacji energetycznej, to również cele statutowe Klastra Technologii Wodorowych. W 2022 Klaster Technologii Wodorowych współorganizuje wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi konferencję w ramach I Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Klaster odpowiedzialny jest za część merytoryczną poświęconą sprawom gospodarki i biznesu.

 

Polski Klaster Technologii Wodorowych, zarządzany przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od 5 lat tworzy podwaliny pod polską gospodarkę wodorową. – Od 2017 roku prowadzimy działania mające na celu promocję firm krajowych, analizujemy światowe i europejskie trendy, pomagamy wdrażać strategie biznesowe, budować partnerstwa i ułatwiać wymianę wiedzy poprzez konferencje, seminaria i projekty EU na rzecz Klastra i jego członków. – tłumaczy Jarosław Filipczak, Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Organizacja znana jest na arenie międzynarodowej m.in. za sprawą projektów takich jak: NeptHyne, H2Global czy Pomorskiej Doliny Wodorowej, a także konferencji wodorowej PCHET, która w październiku 2021 roku odbyła się już po raz czwarty.

 

Dziś Klaster tworzy ponad 50 firm, wśród których znajdują się eksperci i przedsiębiorcy z różnych obszarów technologii zeroemisyjnych, energetyki lub inżynierii, instytucje naukowe, a także władze wojewódzkie i samorządowe. – Polska jest piątym producentem wodoru na świecie. Posiadamy pełną wiedzę, kompletne łańcuchy dostaw oraz zasoby B+R. Jesteśmy gotowi na wodór w gospodarce i społeczeństwie. – dodaje Filipczak. Rozwój rynku technologii wodorowych oraz działania umacniające pozycję Polski wśród producentów wodoru to wspólna ambicja Klastra Technologii Wodorowych i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

W części merytorycznej Forum H2POLAND przygotowywanej przez Klaster Technologii Wodorowych głos zabiorą krajowi i międzynarodowi eksperci. Tematyka będzie koncentrowała się wokół zagadnień: magazynowania i wychwytywania CO2, dekarbonizacji transportu i logistyki TSL oraz roli wodoru w transporcie miejskim, kolejowym i lotnictwie. W programie nie zabraknie najnowszych analiz rynku, prezentacji modeli biznesowych i kwestii wodorowych szczególnie interesujących dla samorządów. Ważne miejsce zajmą doliny i huby wodorowe.

 

I Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, odbędzie się w dniach 17-18 maja 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji na www.h2poland.com.pl 

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje