layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2022

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza do udziału w Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2022.

 

Kiedy: 10 marca 2022 roku - od godz. 10:00.
Gdzie: Centrum Konferencyjne Muzeum II Wojny Światowej, plac Władysława Bartoszewskiego 1 Gdańsk, sala konferencyjna

Rejestracja jest dostępna TUTAJ.

 

Forum poświęcone będzie tematyce bezpieczeństwa w gospodarce morskiej zarówno bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej jak i innowacji technologicznych na morzu.

 

Motywem przewodnim wydarzenia będzie bezpieczeństwo morskich farm wiatrowych, ryzyka występujące w przemyśle morskim, magazynowanie energii oraz nowe technologie.

 

Podczas trzech bloków tematycznych eksperci przedstawią mapę ryzyka dla morskich farm wiatrowych, opowiedzą o bezpieczeństwie elementów instalacji i ich wpływie na środowisko morskie. Istotnym tematem będą zagrożenia związane z zatopionymi pozostałościami po II Wojnie Światowej oraz ich negatywny wpływ nie tylko na środowisko, ale również na powstawanie morskich farm wiatrowych. Kolejny blok będzie poświęcony wodorowi oraz jego wykorzystaniu w przemyśle morskim jak również innym technologiom pozwalającym na bezpieczne magazynowanie zielonej energii. Podsumowaniem spotkania będzie wykorzystanie nowych technologii i innowacji w branży morskiej.

 

Organizatorzy konferencji planują również debatę dotycząca znaczenia bezpieczeństwa rozwiązań technologicznych dla rozwoju odnawialnych źródeł energii czyli technologia vs. środowisko.

 

Szczegółowy program wydrazenia jest dostępny TUTAJ.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje