layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

EuroSkills 2023 już od 5 września! Największy konkurs umiejętności zawodowych w Europie po raz pierwszy w Polsce!

Od 5 do 9 września teren AMBEREXPO i Polsat Plus Areny Gdańsk stanie się areną, na której 600 zawodników z 32 krajów walczyć będzie podczas EuroSkills 2023. O tytuły Mistrza Europy konkurować będą w 43 dyscyplinach m.in. meblarstwie, florystyce, piekarstwie czy mechanice samochodowej.

 

Zdobądź bezpłatny bilet tutaj: https://start.frse.org.pl/rejestracja-widz-krok-1 

 

W EuroSkills 2023 Polskę reprezentuje 41 zawodników w 36 konkurencjach. Co ciekawe, z Pomorza mamy 4 reprezentantów:

 • Dawid Miotk – obsługa gości hotelowych – Żukowo – Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni
 • Alan Kaczkowski – spawalnictwo - Gdynia
 • Cezary Radomski – lakiernictwo – Młynek, Przodkowo, powiat kartuski
 • Mateusz Janta – meblarstwo - Borkowo

 

Uczestnicy całej Europy będą pokazywali swoje umiejętności w takich zawodach jak fryzjerstwo, meblarstwo, budownictwo, florystyka, a także bardziej zaawansowanych cyfrowo. Wszystko odbędzie się w formie sportowej rywalizacji, dlatego zachęcamy wszystkich do oglądania konkurencji, kibicowania, ale także zainspirowania się. To dobra okazja do tego, żeby otworzyć oczy i zobaczyć, jakie zawody są na świecie, jaką mogą przynosić frajdę i jak piękne rzeczy można tworzyć.

 

Widzowie będą mogli śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”. To doskonała okazja, żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie po dokonaniu bezpłatnej rejestracji poprzez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, WorldSkills Europe, Miasta Gdańsk i AMBEREXPO.

 

Obszerny teren zawodów

EuroSkills Gdańsk 2023 odbędą się zarówno w wewnętrznych halach AMBEREXPO, a także w namiotach rozstawionych na parkingu Międzynarodowych Targów Gdańskich i Polsat Plus Arenie Gdańsk. Ceremonia otwarcia oraz zamknięcia odbędzie się bezpośrednio na płycie stadionu.

 

Teren zawodów to 50 tysięcy m² powierzchni i 16 namiotów podzielonych na strefy, w których rozgrywane będą konkurencje w sześciu różnych tematykach:

 •  Technologia budowlana
 •  Sztuka i moda
 • Technologia informacyjna i komunikacyjna
 • Technologia wytwarzania i inżynieria 
 • Usługi Społeczne
 • Transport i logistyka

 

Stoisko Miasta Gdańska 

Inkubator Przedsiębiorczości Starter, którego misją jest łączenie biznesu z edukacją przygotuje stoisko Miasta Gdańska. Na młodzież będą czekać wyzwania z obszaru m.in. przedsiębiorczości, rozwijania kompetencji i zawodów przyszłości. A dla tych najbardziej aktywnych przewidziane będą drobne upominki. Z przedstawicielami Inkubatora młodzież na stoisku będzie mogła porozmawiać o własnych pomysłach na biznes i posłuchać o działaniach oferowanych w Gdańsku dla młodych przedsiębiorczych.

 

 

Dojazd

 • PKP - ze stacji Gdańsk Główny bezpośrednim pociągiem, który zatrzymywać się będzie wyłącznie na stacji Gdańsk Stadion Expo. Pociąg kursować będzie w godzinach 9.00 – 17.00 i dostępny będzie także dla tych, którzy będą chcieli z terenu AMBEREXPO wrócić do centrum Gdańska. 
 • Samochód: ulica Pokoleń Lechii Gdańsk będzie zamknięta. Ulica Uczniowska w relacji do ronda Mazowieckiego będzie jednokierunkowa. Tam będzie parking dla uczestników i obsługi.
 • Zachęcamy do przyjeżdżania komunikacją zbiorową, która funkcjonować będzie bez zmian.
 • Szkoły, które zdecydowałyby się na przyjazd autokarami, również znajdą dedykowane miejsca postojowe.

 

Atrakcje

 • Koncert Sound’n’Grace i Kamila Bednarka, pokaz świateł i inne atrakcje podczas ceremonii zamknięcia 9 września o godz. 18 na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk – wstęp wolny!
 • 10 foodtrucków
   

Zdobądź bezpłatny bilet!

Wypełnij formularz: https://start.frse.org.pl/rejestracja-widz-krok-1

 

 

Do zobaczenia w Gdańsku, w AMBEREXPO i na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk.

 

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

 

 

https://euroskills2023.org/ 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje