layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2021 | 11-14 października

 

 

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (EWRC 2021/#EURegionsWeek), który odbędzie się online w dn. 11-14 października.

 

Wydarzenie, współorganizowane przez Europejski Komitet Regionów i Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO), poświęcone jest polityce regionalnej UE. Przedstawiciele samorządów i instytucji, eksperci, naukowcy oraz po prostu obywatele UE rozmawiać będą na tematy szczególnie ważne z perspektywy rozwoju lokalnego i regionalnego oraz poprawy życia mieszkańców.

 

Tegoroczna edycja wpisuje się w debatę dotyczącą zaangażowania obywateli w trwającą Konferencję w sprawie przyszłości Europy.

 

Tematyka Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021:

 • Polityka spójności
 • Zielona transformacja
 • Cyfrowa transformacja
 • Zaangażowanie obywateli
   

Zapraszamy do zapoznania się z programem EWRC 2021 (link).

 

Kontynuując działania w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021, Stowarzyszenie "Pomorskie w Unii Europejskiej" razem z miastem Gdynia oraz Zespołem Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni współorganizuje warsztat pt. G-RAIL: connecting regions. Tematem warsztatu jest zrównoważony rozwój kolei oraz wpisujące się w ten proces kolejowe szkolnictwo zawodowe, zgodne z celami określonymi w Europejskim Zielonym Ładzie. Partnerami wydarzenia są regiony z Hiszpanii, Francji oraz Rumunii. Pomorze reprezentuje w panelu Bartłomiej Przybyciel, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Miasta Gdynia. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Szczegółowy program i rejestracja dostępne są tu: LINK.

 

REJESTRACJA:

Wychodząc naprzeciw ewentualnym pytaniom o rejestrację na stronie eu.app.swapcard.com/event/eu-regions-week, podajemy poniżej instrukcję:

 1. W prawym górnym roku strony kliknąć LOGIN,
 2. Wpisać adres email i hasło
  lub
 3. dokończyć rejestrację poprzez uzupełnienie danych (imię, nazwisko, nazwa reprezentowanej jednostki, hasło).

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z pracownikami Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej” pod adresem spue@pomorskieregion.eu oraz pod numerami telefonu: 58 32 68 709 / 714.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje