layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Access2Markets - nowa wersja narzędzia ROSA 2 (reguły pochodzenia) - wersja testowa + ankieta

 

Szanowni Państwo,


Komisja Europejska poinformowała o rozpoczęciu testowania nowej wersji narzędzia ROSA 2 w Access2Markets. Ma być ono jeszcze bardziej przyjazne dla uzytkowników niż do tej pory. ROSA 2 ma zupełnie nowy interfejs i proste pytania, które za pomocą kilku kliknięć pomogą przejść przez proces oceny pochodzenia produktu. Narzędzie zostało jeszcze bardziej usprawnione, aby wyświetlać tylko te informacje, które są najbardziej istotne.


Uruchomiona została wersja beta dla głównych umów handlowych UE, w tym z Wielką Brytanią, Kanadą, Japonią i Koreą Południową. Informacje w tym zakresie dostępne są na stronie A2M : https://trade.ec.europa.eu/access-to-markets/en/news/rosa-2-launches-beta-version  

 

Aby przetestować nową wersję ROSA 2 należy jak dotychczas:

  • Skorzystać z zakładki ‘My Trade Assistance’
  • Wpisać interesujący nas kod taryfowy w eksporcie z Polski do jednego z ww. krajów. 
  • Po zatwierdzeniu dostępna będzie informacja o możliwości przetestowania także wersji ROSA 2 (tradycyjne narzędzie ROSA oczywiście jest także dostępne). 
      

KE przygotowała również ankietę do wypełnienia aby zgłosić uwagi czy wersja ta jest bardziej funkcjonalna od dotychczasowej (po dokonaniu ww. samooceny w ROSA 2 na dole strony pojawi się ikonka: Survey - Help us improve ROSA).


Zachęcamy zatem Państwa do przetestowania nowej wersji  ROSA 2 oraz wypełnienia ankiety KE na temat jej funkcjonowania. 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje