layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Zapraszamy na wystawę twórczości Zdzisława Beksińskiego

W dniach 22-30 października 2022 w Pruszczu Gdańskim będzie można obejrzeć prace Zdzisława Beksińskiego. Wszystkie elementy wystawy pochodzą z prywatnych kolekcji. Przez dziewięć dni odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać łącznie osiem dzieł artysty, w tym siedem obrazów i jedną rzeźbę.

 

Dzięki współpracy Miasta Pruszcz Gdański z Bydgoskim Centrum Sztuki, Grupą Taurus i Sopockim Domem Aukcyjnym, na Krótkiej 6 w Domu Wiedemanna zagości twórczość Beksińskiego, niedostępna na co dzień dla zwiedzających, a jednocześnie najbardziej charakterystyczna dla twórczości artysty.

Zapraszamy do odwiedzenia tej niecodziennej wystawy!

 

Gdzie? ul. Krótka 6, Pruszcz Gdański (Dom Wiedemanna)

Kiedy? od 22 do 30 października 2022 r.

W jakich godzinach? pon.-pt. 8:00-20:00, sob.-niedz. 12:00-20:00

Koszt? Wejście na wystawę jest bezpłatne.

 

Zdzisław Beksiński – ur. w 1929 roku w Sanoku, zm. w 2005 w Warszawie. Fascynował się rysunkiem, grafiką i fotografią jednocześnie studiując za namową ojca na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jego techniczne wykształcenie w połączeniu z artystyczną duszą zaowocowało wieloma ciekawymi projektami. W tym jako Główny Konstruktor Sanockiej Fabryki Autobusów opracował stylistykę prototypowych autobusów i mikrobusów. Artysta zafascynowany był malarstwem figuratywnym uważanym za przeciwieństwo malarstwa abstrakcyjnego. W swojej twórczości niezwykle często odnosił się do fantastyki, tajemniczej i pełnej grozy atmosfery. Jego prace można oglądać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Historycznym w Sanoku.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje