layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Zapraszamy na webinarium: Współpraca pomorskich uczelni na rzecz rozwoju innowacyjności

W środę 9 czerwca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się webinarium „Współpraca pomorskich uczelni na rzecz rozwoju innowacyjności”, w którym rektorzy trzech największych uczelni na Pomorzu wraz z prezesami uczelnianych spółek celowych, przedstawicielami samorządu województwa oraz przedsiębiorcami opowiedzą o nowych możliwościach dla naukowców w nawiązywaniu współpracy z biznesem i przemysłem.

 

Podczas spotkania przyjrzymy się głównym celom oraz zaprezentujemy korzyści wynikające z wstąpienia i udziału w projekcie.  Omówimy szczegółowo obszary zaangażowania przewidziane dla pracowników oraz zespołów naukowych. Zaprezentujemy także specjalizacje gospodarcze, które będą szczególnie wspierane w programie.

 

Nie zabraknie także pytań o rolę, jaką pełnią uczelnie w rozwoju lokalnego biznesu oraz otoczenia społeczno-gospodarczego. Porozmawiamy o dobrych praktykach takiej współpracy na przykładach komercjalizacji wyników badań naukowych.

 

Webinarium będzie również niepowtarzalną okazją do rozmowy na temat przyszłych działań uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita w zakresie wspierania innowacyjności.

 

Jest to wydarzenie online, zatem wszystko będzie dostępne z poziomu komputera bez wychodzenia z domu!

 

Nie czekaj i zarezerwuj swoje miejsce! Dołącz do wydarzenia, które będzie streamingowane na żywo poprzez kanały You Tube oraz Facebook - KLIKNIJ.

Termin: 9 czerwca (środa), godz. 11:00-12.30

 

Z ramienia Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, o współpracy uczelni z biznesem będzie opowiadał Damian Mucha, Dyrektor Generalny RIGP.

 

Partnerzy wydarzenia:
Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Univentum Labs sp. z o.o. oraz Centrum Innowacji Medycznych sp. z o. o.

 

Więcej informacji nt. projektu μGranty B+R dla przedsiębiorstw znajdziesz na: www.mikrogranty.com.pl 

Obserwuj nas w social mediach: Facebook i LinkedIn

 

Projekt μGranty B+R dla przedsiębiorstw jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: 01 Komercjalizacja wiedzy, Działanie: 01.01. Ekspansja przez innowacje.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje