layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Wydarzenie promujące projekt CREST

Zmiana przeznaczenia budynków i przestrzeni publicznych staje się coraz ważniejszym zadaniem różnych instytucji publicznych (uczelni, gmin, rządów itp.).

Celem projektu Erasmus+ CREST - Creative Repurposing of Educational Spaces for Innovative Student-centred Environments jest sprostanie wyzwaniom, z jakimi mierzą się instytucje szkolnictwa wyższego w procesach zmiany przeznaczenia budynków i przestrzeni edukacyjnych. Najważniejszym z nich jest brak profesjonalnej wiedzy, jeśli chodzi o tworzenie takich warunków uczenia się, które wspierają naukę skoncentrowaną na uczniu (student-centred learning) i wdrażają zasady ergonomii uczenia się.

 

Działania w ramach projektu obejmują mapowanie istniejących praktyk zmiany przeznaczenia budynków i przestrzeni edukacyjnych, stworzenie modelu dla instytucji szkolnictwa wyższego oraz pilotaż w krajach partnerskich, stworzenie podręcznika wdrożenia modelu i wreszcie jego rozpowszechnianie i promocja.

Więcej o projekcie: https://cresteu.org/ 

 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie promujące projekt CREST w Gdańsku, 7 listopada 2022 r., na którym zaprezentowany zostanie podręcznik, zawierający wskazówki dotyczące zmiany przeznaczenia budynków i przestrzeni edukacyjnych. Kolejna część spotkania dotyczyć będzie roli władz lokalnych w projektowaniu i realizacji procesów partycypacyjnych zmiany przeznaczenia budynków i przestrzeni publicznych, a także współpracy władz lokalnych z uczelniami (wymiana doświadczeń, ekspertów, udział w planowaniu powyższych procesów).

Podczas dyskusji zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Będzie również możliwość uczestniczenia online.

Prosimy o rejestrację do 24 października 2022 r.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemrAIuA_BPtDyA54Ob2cqGsbZLuh08IPmq0tdPXI5vkxOHyg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

 

Program - sprawdź TU.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje