layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

WEBINAR: Współpraca bilateralna, możliwości w sektorze samochodowo-motoryzacyjnym Polska – Meksyk, 24.04.2023

 

 

Meksyk to bardzo perspektywiczny i ciekawy rynek. Decyduje o tym m.in. jego położenie,  bardzo stabilny wzrost gospodarczy oraz stabilna sytuacja społeczno-polityczna. Bliskość ogromnych rynków zbytu oraz coraz szybszy wzrost gospodarczy powodują, że Meksyk jest atrakcyjny dla polskich firm.

 

Szczególnie korzystne perspektywy stwarza firmom motoryzacyjnym. Przemysł motoryzacyjny jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki Meksyku. Statystyki Międzynarodowej Organizacji Producentów Pojazdów Samochodowych mówią, że Meksyk zajmuje obecnie 7. miejsce pod względem wartości wyprodukowanych pojazdów. Sektor wytwarza skomplikowane technologicznie komponenty i angażuje się w działalność badawczo-rozwojową. Części i akcesoria samochodowe oraz pojazdy należą do głównych towarów eksportowanych przez Polskę do Meksyku.

Polska branża motoryzacyjna może z powodzeniem szukać swojej szansy w Meksyku. W kraju tym, który sam jest potęgą Automotive, produkcja odbywa się w oparciu o importowane części i technologie, które dostarczać mogą właśnie polskie firmy.

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 kwietnia 2023 r. od godz. 17:00  odbędzie się webinar pn. Współpraca bilateralna, możliwości w sektorze samochodowo-motoryzacyjnym Polska – Meksyk.

Wydarzenie organizowane jest przez Krajową Izbę Gospodarczą wspólnie z Meksykańską Radą ds. Współpracy Zagranicznej (COMCE), przy wsparciu Ambasady Meksyku w Warszawie.

 

Podczas webinaru zostaną omówione następujące tematy:

  • Wyzwania sektora samochodowo-motoryzacyjnego w Meksyku i w Polsce oraz kwestie związane z elektromobilnością w obydwu krajach;
  • Możliwości dalszego rozwoju współpracy branżowej przedsiębiorstw polskich i meksykańskich;
  • Możliwości współpracy akademicko-przemysłowej w sektorze samochodowym, także w odniesieniu do elektromobilności.

 

Ze strony meksykańskiej w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych oraz firm sektora motoryzacyjnego.


Webinar rozpocznie się o godz. 17.00 czasu polskiego i zostanie zrealizowany w języku angielskim.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu zapraszamy do rejestracji: https://formularze.kig.pl/pl/2023-04-24-mexico/ 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje