layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Statuetka “Gryf Gospodarczy" w rękach Prezydenta Gdyni

W grudniu 2020 roku odbyło się uroczyste, wirtualne ogłoszenie zwycięzców 21. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020”. Miasto Gdynia otrzymało nagrodę w kategorii: Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom. Wczoraj statuetka dotarła do Gdyni i trafiła w ręce prezydenta Wojciecha Szczurka.


Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza jest Partnerem Merytorycznym kategorii. Nagrodę wręczyli: Jarosław Filipczak, Prezes Izby oraz Damian Mucha, Dyrektor Generalny.


- Nagroda Gryfa Gospodarczego to dla nas wyjątkowe wyróżnienie oraz dowód na to, że podjęte przez nas działania są dostrzegane i doceniane. W okresie pandemii przedsiębiorcom było potrzebne fachowe doradztwo i wsparcie. I w tym właśnie pomagają nasze Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i wykwalifikowani eksperci. Dzięki takiej bezpłatnej pomocy przedsiębiorcy mogli skoncentrować się na funkcjonowaniu swoich firm, a nie na poszukiwaniu autorytetów - powiedział  Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. 


 

Miasto Gdynia, w kategorii ‘miasto na prawach powiatu’ zdobyło najwięcej punktów. Zaznaczenia wymaga znaczna aktywność Gdyni w 2019 roku, na którą składało się wiele działań programowych. Z najwyższym uznaniem należy przyjąć następujące inicjatywy: 

  • wdrożenie programu pomocy m. in. dla lokalnych firm po nazwą „Falochron dla biznesu”. Obejmuje on pomoc związana z czynszami, podatkami i opłatami lokalnymi, a także wsparcie  doradcze i eksperckie. 
  • W 2019 roku aktywnie działało Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości prowadząc programy i projekty, jak np.: Konkurs Gdyński Biznesplan, Gdyński BiznesMAM, Gdynia kreatywna, Junior Biznes, Pomorskie Miasteczko Zawodów, Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych, Navigator Przedsiębiorcy, 30+na start, i inne. 
     

Podkreślenia wymaga, że Miasto Gdynia mocno wspiera szkolnictwo zawodowe poprzez: 

  • przygotowanie uczniów do świadomego wejścia na rynek pracy, 
  • unowocześnienie infrastruktury szkolnej, 
  • propagowanie szkolnictwa zawodowego, 
  • rozpoznanie planów edukacyjnych i zawodowych młodzieży .
     

Kapituła wzięła pod uwagę także wielkość gmin oraz ich rezultaty we wspieraniu przedsiębiorczości w relacji do posiadanych zasobów i możliwości finansowych. 


Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego. 


- Gryf Gospodarczy należy do najważniejszych i najwyżej cenionych nagród w środowisku pomorskich przedsiębiorców. Z pełnym przekonaniem, mogę powiedzieć, że nagroda trafiła do najlepszych.  Znacząca aktywność Miasta Gdynia i jej inicjatywy to świetne przykłady dla innych i warto je pokazywać. Celem konkursu jest nie tylko wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, ale również upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie” - podsumował Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Jarosław Filipczak.

 

 

zd3zd1gryf-gospodarczyGryf - plansza

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje