layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Projekt H2Global z misją w Portugalii

Projekt H2Global, który znajduje się w portfolio Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza od września 2021 roku, ma na celu przyczynienie się do pozycjonowania Europy jako światowego lidera technologicznego i przemysłowego w obszarze zielonej gospodarki wodorowej. 

 

W minionym tygodniu partnerzy projektu oraz jego uczestnicy, spotkali się podczas dwudniowej misji w Lizbonie, zorganizowanej przez Klaster EnergyIN, który podjął próbę nawiązania dialogu w kierunku zwiększonej współpracy, innowacji i internacjonalizacji. Organizacja stara się zgromadzić firmy oraz instytucje badawcze w dziedzinie energii w celu rozwijania dynamiki i potencjału klastrów od 2010 roku. 

 

Uczestnicy Portugalskiej Misji H2Global mieli okazję wziąć udział w  spotkaniach bilateralnych oraz odwiedzić tereny innowacyjnych zakładów wodorowych:

 

  • Elektrowni przemysłowej EDP w dzielnicy Sines, na wybrzeżu Alentejo, w ramach projektu „Green H2 Atlantic”, mającego na celu budowę elektrolizera o mocy 100 MW, który znajduje się obecnie w początkowej fazie rozwoju.
  • Rafinerii GALP, gdzie produkowano i wykorzystywano szary wodór, a obecnie opracowywane są inicjatywy dotyczące zielonego wodoru.

 

W spotkaniu wzięło udział 15 firm i wszyscycy przedstawiciele partnerów projektu. Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza podczas wydarzenia reprezentowała: Anna Kwaśnik, Koordynator projektu H2Global, Dyrektor Operacyjny RIGP. 

 

Następna misja projektowa odbędzie się we wrześniu w Hiszpanii, gdzie zostaną udostępnione wyniki projektu i kontynuowana będzie jego strategia, w celu nawiązania nowych możliwości współpracy pomiędzy małymi i średnimi firmami w krajach europejskich: Hiszpanii, Portugalii, Francji, Polsce i we Włoszech. 

 

 

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje