layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Pomorska Nagroda Gryf Gospodarczy wręczona. Malbork z wyróżnieniem “Gmina przyjazna przedsiębiorcom”.

26 października, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się gala Pomorskiej Nagrody Gryf Gospodarczy 2021. Jest to nagroda regionalna, przyznawana nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.


Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.


Od kilku lat do konkursu Gryfa Gospodarczego została włączona kategoria “Gmina przyjazna przedsiębiorcom”, która w szczególności zwraca uwagę na samorządy lokalne. Pomysł zrodził się w 2012 roku w Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza. Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem nagrody Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom jest miasto Malbork.

Nagrodę dla Pana Marka Charzewskiego, Burmistrza miasta Malbork, wręczył Pan Michał Górski – doświadczony przedsiębiorca, Członek Prezydium i założyciel Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Współzałożyciel i przewodniczący pierwszego w Polsce, niezależnego samorządu gospodarczego  pod nazwą “Klub Prywatnego Przedsiębiorcy” w Gdańsku, w latach 1988–1992. 


Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Poniżej lista finalistów: 

 

AronPharma otrzymała statuetkę w kategorii "Lider innowacji - podkategoria małe i mikro". Jest to firma skoncentrowana na badaniach naukowych i opracowywaniu produktów wspierających pacjentów onkologicznych zmagających się z problemem efektów ubocznych standardowego leczenia.

 

Hydromega z Gdyni dostała nagrodę w kategorii "Lider innowacji - podkategoria średnie i duże przedsiębiorstwo". W ramach tej kategorii wyróżnienia otrzymały także GeneME oraz Terma.

 

Firma AK Construction z Kwidzyna została "Liderem eksportu - podkategoria mikro i małe przedsiębiorstwo". Z kolei w kategorii "Lider eksportu - podkategoria średnie i duże przedsiębiorstwo" statuetkę odebrała spółka Terma z Czapli.

 

Tegoroczny Gryf Medialny trafił do firmy kosmetycznej Marion z Gdyni, która działa na rynku od 30 lat.

"Liderem inwestycji w podkategorii małe i mikro przedsiębiorstwo" została firma Spawmet z Chojnic. Nagrodę w kategorii "Lider inwestycji w podkategorii średnie i duże przedsiębiorstwo" odebrała firma BMG Goworowski z Gdyni.

 

"Liderem Odpowiedzialności Społecznej w podkategorii małe i mikro przedsiębiorstwo" została firma Ecol-Group z Gdańska. Wyróżnienia trafiły do Fundacji Inicjowania Rozwoju UP Foundation Gdańsk, która jest partnerem RIGP oraz do Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. "Liderem Odpowiedzialności Społecznej w podkategorii średnie i duże przedsiębiorstwo" została firma Sevenet z Gdańska.

 

Firma Sevenet została również “Liderem kształcenia zawodowego", a w kategorii "Lider zielonej transformacji" nagrodę otrzymały dwie firmy: Northvolt Poland z Gdańska oraz BAT z Sierakowic.

 

JG

 

 

17161514WhatsApp Image 2021-10-26 at 19.11.331312111087613

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje