layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Misja gospodarcza do Nigerii | 29 maja – 2 czerwca 2023

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach realizacji wydarzeń promocyjnych na rynkach Afryki zaprasza Państwa do udziału w misji gospodarczej do Nigerii w dniach 29 maja – 2 czerwca 2023 r.
Partnerami wydarzenia są: Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Lagos oraz lokalne organizacje partnerskie KIG : Lagos Chamber of Commerce and Industry i Nigerian Association of Chambers of Commerce, Industry, Mines and Agriculture przy wsparciu Ambasady RP w Abudży i Ambasady Nigerii w Warszawie.

 

Celem misji jest:

  • rozpoznanie możliwości współpracy na rynku nigeryjskim, w tym w następujących branżach: rolno-spożywczej, w tym technologii dla rolnictwa (mechanizacja rolnictwa) oraz przemyśle spożywczym (produkty i technologie przetwórstwa spożywczego), w branży zielonych technologii (produkty, sprzęt, technologie) i energetycznej (linie przesyłowe i infrastruktura energetyczna, dostawy części, nadzór, consulting), budowlanej, jak również w innych sektorach zgłoszonych przez polskie firmy uczestniczące w misji.
  • prezentacja polskiej oferty produktowej, technologicznej i eksportowej
  • zapewnienie możliwości nawiązania kontaktów z partnerami z Nigerii oraz poznanie specyfiki działania na rynku nigeryjskim.

 

W programie misji przewidziane są m.in.: Forum Biznesu Nigeria-Polska w Lagos, spotkania indywidualne B2B z wyselekcjonowanymi partnerami ze strony nigeryjskiej zgodnie z zainteresowaniem polskich firm, spotkania networkingowe z udziałem lokalnych instytucji, biznesu i ekspertów rynkowych, wizyty studyjne w wybranych firmach i organizacjach nigeryjskich zgodnie z zakresem branżowym reprezentowanym przez uczestników misji.

 

Ważnym warunkiem odniesienia sukcesu w Nigerii jest posiadanie wiarygodnego i dobrze pozycjonowanego biznesowo i politycznie partnera miejscowego. Przy selekcji i zapraszaniu potencjalnych biznesowych partnerów na spotkania w ramach przygotowywanego programu misji będziemy współpracować z lokalnymi izbami gospodarczymi – partnerami KIG w Nigerii, oraz Biurem ZBH w Lagos.

 

Nigeria, z ludnością ponad 200 mln i powierzchnią 923,768 km kw., jest największą gospodarką w Afryce zachodniej i drugą największą na kontynencie. Podstawą gospodarki kraju jest rolnictwo i wydobycie surowców. Nigeria posiada drugie w Afryce, po Libii i dziesiąte na świecie złoża ropy. Dysponuje również znacznymi ilościami surowców naturalnych, w tym surowców krytycznych, które są potrzebne do przeprowadzenia zielonej transformacji.
Wg prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego przewidywany wzrost PKB będzie na poziomie 3,2 procent w 2023 roku, wobec 3 procent w 2022 roku.

Nigeria z młodą, aktywną populacją z silnymi przedsiębiorczymi postawami oraz z jedną z najważniejszych w Afryce metropolii, Lagos, uznawaną za „afrykańską stolicę start-upów”, ściąga aktualnie wiele zagranicznych inwestycji w różnych branżach.
Kraj, jest świeżo po wyborach prezydenckich, które wygrał, przedstawiciel rządzącej dotychczas partii, były gubernator Lagos, największego miasta Nigerii.

 

Zainteresowanych udziałem w misji do Nigerii prosimy o wstępną rejestrację do dnia 5 kwietnia 2023

 ZAREJESTRUJ SIĘ 

 

Po otrzymaniu zgłoszeń przekażemy Państwu dalsze szczegółowe informacje organizacyjno-kosztowe oraz zaproszenie do udziału w spotkaniu informacyjnym dla zainteresowanych udziałem w misji do Nigerii , które planujemy w I połowie kwietnia br. w formule online.
Podczas spotkania zostaną przekazane Państwu aktualne informacje dot. rynku nigeryjskiego, perspektyw współpracy oraz informacje nt. przygotowywanego programu misji.

Z uwagi na harmonogram przygotowań, o ostateczne decyzje nt. udziału w misji poprosimy najpóźniej do 12 kwietnia 2023.

 

Kontakt:
Elżbieta Wojtas
tel. 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl


Agnieszka Salamończyk
tel. 22 630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje