layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Kurs na porty i morską energetykę wiatrową!

Transport Week 2024 – kiedy, gdzie i dlaczego warto tam być?

 

 

Aktualne wyzwania i trendy w sektorze transportu morskiego, strategia ESG, prezentacje najciekawszych inwestycji w portach i terminalach oraz rozwój morskiej energetyki wiatrowej – to główne tematy zbliżającej się 13. edycji międzynarodowej konferencji Transport Week. Wydarzenie realizowane przez firmę Actia Forum odbędzie się w dniach 12-13 marca 2024 r. w Gdyni. W tym roku nowością będzie I edycja BPO Offshore Wind Conference, organizowana we współpracy z Baltic Ports Organization.

 

Od ponad dekady konferencja Transport Week przybliża uczestnikom najbardziej aktualne i ważne tematy związane z transportem, logistyką i branżą portową. I tym razem międzynarodowi eksperci poruszą kwestie, które kształtują obecne oblicze tych sektorów, począwszy od aktualnych trendów, poprzez analizę rynku, aż po rozwój infrastruktury.

 

Transport Week 2024 wiąże się także z premierą BPO Offshore Wind Conference, organizowaną we współpracy z Baltic Ports Organization zrzeszającą już ponad 50 członków reprezentujących najbardziej znaczące porty i interesariuszy w regionie Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region – BSR). Wydarzenie pozwoli zorientować się uczestnikom w temacie roli portów w projektach rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

 

Dzień 1: Rynek, trendy, inwestycje i ESG – co czeka branżę transportu morskiego?

 

Trendy determinujące dalszy rozwój branży transportowej w Europie, czyli cyfryzacja, automatyzacja, zmiany demograficzne, zapotrzebowanie kadrowe i cele zeroemisyjne – te zagadnienia znajdą się w debacie otwierającej konferencję.

 

Transport Week od dłuższego czasu i nie bez powodu jest kojarzony szczególnie z branżą transportu morskiego. Zaproszeni eksperci omówią, jaką rolę może odegrać europejski sektor transportu w kształtowaniu polityki UE w najbliższej dekadzie.

 

Inwestycje portowe w regionie Morza Bałtyckiego rosną ostatnio w siłę, dlatego w programie konferencji znalazły się ambitne, złożone projekty infrastrukturalne i uzasadnienie ich realizacji. Poruszony zostanie także temat finansowania projektów portowych z perspektywy instytucji udostępniających środki na te cele.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie przyszłość ESG (Environmental, Social, Corporate Governance) – kwestie standaryzacji w raportowaniu i pomiarów oddziaływania, główne filary strategii ESG dostosowanej do zabezpieczenia finansowania przyszłych inwestycji oraz opracowanie skutecznej strategii ESG w kontekście bałtyckiego sektora morskiego.

 

Po oficjalnej części wypełnionej merytorycznymi sesjami odbędzie się wieczorny koktajl, podczas którego będzie okazja do mniej formalnych rozmów i networkingu.

 

 

Dzień 2: Wiatraki na morzu, czyli BPO Offshore Wind Conference

 

Morska energetyka wiatrowa to jeden z wiodących obecnie tematów w branży. Z tego względu Baltic Ports Organization postanowiła bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu. Drugi dzień będzie poświęcony szansom i wyzwaniom jakie stoją w tym względzie przed portami bałtyckimi. Wśród omawianych punktów znajdą się aktualne projekty w regionie Morza Bałtyckiego oraz możliwości w kwestii osiągnięcia unijnych i bałtyckich celów w zakresie mocy morskiej energetyki wiatrowej na rok 2030.

 

Istotnymi przedmiotami dyskusji będą także łańcuch logistyczny budowy morskich farm wiatrowych, rozwój morskiej energetyki wiatrowej w kontekście planu zagospodarowania przestrzennego portu i strategia offshore sektora portowego dla BSR w świetle aktualnych wyzwań: rosnącego popytu, braków w infrastrukturze, szybkiego postępu technologicznego i niedoborów statków.

 

 

Bezpieczeństwo gospodarki morskiej

 

Po raz kolejny łączymy siły z dwutygodnikiem „Namiary na Morze i Handel”, którego przedstawiciele zgłębią kwestię bezpieczeństwa gospodarki morskiej dla portów, żeglugi i logistyki podczas wydarzenia towarzyszącego I dnia konferencji. Tematami dyskusji będą m.in. wyzwania morskiego cyberbezpieczeństwa, a także wdrażanie dyrektywy NIS 2 w sektorze morskim. Na koniec uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę podczas gry strategicznej z zakresu cyberbezpieczeństwa.

 

 

Kierunek – Gdynia!

Od lat Gdynia jest miastem-gospodarzem konferencji Transport Week. Miasto z morza i marzeń stało się znakomitym tłem do omówienia tematów kształtujących oblicze branży w regionie i poza nim.

 

Rejestracja jest już otwarta, więc zachęcamy, by już się zapisywać, a także być na bieżąco z informacjami udostępnianymi na stronie wydarzenia, w wysyłanym newsletterze i na kanale LinkedIn.

 

 

Więcej informacji: strona konferencji i Actia Forum na LinkedInie

 

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje