layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Konferencja mediacyjno-arbitrażowa w ramach międzynarodowego dnia mediacji

20 października br., Międzynarodowym Dniu Mediacji, w  w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się I Ogólnopolska konferencja mediacyjno-arbitrażowa.

Celem Konferencji było promowanie w społeczeństwie umiejętności rozwiązywania powstających sporów zbiorowych lub indywidualnych w pierwszej kolejności w drodze uznanych metod rozwiązywania sporów jak mediacja czy arbitraż, uprzedzając tym samym niepokoje społeczne w  następstwie drogę sądową. Takie umiejętności budują społeczeństwo obywatelskie świadome swoich praw i obowiązków umiejące rozwiązywać spory i problemy na zasadzie dialogu, w drodze negocjacji, ustaleń, czy ugód.

 

W trakcie wydarzenia dyskutowaliśmy o mediacji i arbitrażu jako metodach rozwiązywania sporów w społeczeństwie obywatelskim. Podczas konferencji odbyła się debata główna z udziałem prawników, przedstawicieli środowiska akademickiego oraz reprezentantów organizacji przedsiębiorców.

W dalszej części konferencji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z mediacją i arbitrażem w wybranych aspektach prawnych i w oparciu o tzw. case study. Nagroda Kapituły BIZNES WYBIERA MEDIACJE została wręczona za zasługi w latach 2020 i 2021 odpowiednio: Pani mediator Magdalena Dittmer oraz Pani dr hab. Annie Machnikowskiej, prof. Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

  • Organizatorem wydarzenia jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, prowadząca Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji.
  • Współorganizatorzy: Sąd Okręgowy w Gdańsku, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku w partnerstwie z Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku
  • Pod patronatem Biuro Rzecznika MŚP, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydenta Miasta Gdańsk, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej, GEMME - Groupement européen des magistrats pour la médiation, 

 

 

 

konfa 6konfa 7konfaa 5konf3konfa 2konfa1konfasala goranagrodaplansza (1920×1084 px) (1920×1080 px) (2)DSCF2119

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje