layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Konferencja konsultacyjna projektu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027

Trwają konsultacje projektu nowego programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Każdy mieszkaniec naszego regionu może więc zgłosić swoje opinie i uwagi do tego dokumentu. W ramach trwających konsultacji zostanie także zorganizowana specjalna konferencja.

 

Konferencja konsultacyjna projektu programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 odbędzie się 10 września 2021 r. w godz. 10.00-14.00 w formule stacjonarnej w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich (ul. Żaglowa 11 w Gdańsku) oraz w formule on-line na platformie komunikacyjnej (do pobrania: PROGRAM, plik .pdf 642 KB). Link do spotkania zostanie przekazany osobom, które zarejestrują swój udział w konferencji w formie zdalnej.

 

Zgłosić swój udziału w konferencji, zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej, można do 6 września poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Dla wszystkich osób zainteresowanych śledzeniem wydarzenia, dostępna będzie również transmisja wydarzenia on-line.

Wsparcie unijne w nowej perspektywie
Projekt programu FEP 2021-2027 Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął 3 sierpnia 2021 r. Nowy program będzie następcą regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020 oraz jednym z narzędzi realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030. Wsparcie unijne w nowej perspektywie skupi się przede wszystkim na sferze gospodarczej, cyfryzacji, energetyce, środowisku, transporcie oraz edukacji, rynku pracy i włączeniu społecznym.

 

Wśród wyzwań stojących przed województwem pomorskim w nowej perspektywie wymienia się m.in. wzmacnianie innowacyjności pomorskich przedsiębiorstw, wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań cyfrowych w administracji publicznej i biznesie, zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego, a także dalszy rozwój połączeń drogowych i kolejowych. Duży nacisk zostanie położony na dążenie do neutralności klimatycznej oraz przekształcenie naszego regionu w krajowego lidera produkcji zielonej energii i technologii ekoefektywnych.

 

Natomiast w sferze społecznej zakres planowanych działań skupi się na zwiększaniu dostępu do wysokiej jakości edukacji, poprawie warunków rozwoju zawodowego pracujących i poszukujących pracy mieszkańców Pomorza oraz wsparciu osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

 

Budżet środków unijnych w programie wyniesie 1,67 mld euro, z czego 1,25 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i prawie 420 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Do pobrania program konferencji - KLIKNIJ.

 

Źródło: pomorskie.eu

 

 

JG

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje