layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

Gdańsk za wsparciem firm dotkniętych lockdownem

Dwie uchwały wspierające lokalnych przedsiębiorców dotkniętych kryzysem z powodu pandemii koronawirusa przyjęła Rada Miasta Gdańska. Dotyczą one przedłużenia terminów płatności podatku od nieruchomości oraz zwolnienia z opłat za koncesję alkoholową.

 

Obie uchwały zostały przyjęte jednomyślnie, poparło je 34 radnych.

 

Pierwsza uchwała dotyczy podatku od nieruchomości i jest adresowana głównie do branży gastronomicznej, czasu wolnego i fitness. Przedsiębiorcy, których dotknął lockdown, mogą liczyć na przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości o osiem miesięcy: z 15 lutego do 15 października, z 15 marca do 15 listopada oraz z 15 kwietnia do 15 grudnia.

 

Druga uchwała dotyczy częściowego zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gdańska za rok 2021. Zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak podał, że udzielenie tej pomocy przedsiębiorcom może kosztować budżet miasta ok. 1 mln zł.

 

Dzięki temu działaniu przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych na terenie Gdańska zostają zwolnieni z konieczności opłacenia I raty należnej w 2021 roku (za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży). Ci, którzy już taką opłatę wnieśli, będą mogli wnioskować o zwrot kosztów poniesionych na poczet pierwszej raty.

 

Mimo zwolnienia z opłaty przedsiębiorcy są nadal zobligowani do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży za rok 2020 do końca stycznia br.

 

Żródło: Portal samorządowy

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje