layer-121

Dzieje się w Izbie

Scroll Down
Kalendarz Newsletter

9 Kongres Klastrów Polskich

Związek Pracodawców Klastry Polskie oraz Samorząd Województwa Pomorskiego, mają zaszczyt zaprosić do udziału w 9. edycji wydarzenia pn. Kongres Klastrów Polskich.

Hasłem przewodnim wydarzenia pn. 9. Kongres Klastrów Polskich będzie Siła współpracy, czyli Klastry w polityce rozwoju kraju i regionów.

 

Tym razem postanowiliśmy się skoncentrować na roli i możliwościach klastrów i należących do nich firm we wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian gospodarki, w tym w sektorach szczególnie ważnych dla Regionu Pomorskiego, będącego gospodarzem tegorocznego wydarzenia. (ICT, Logistyka, Zielona energia). Klastry budują zarówno innowacyjność przedsiębiorstw i regionów, ale też zostały uznane przez Komisję Europejską za podmioty wdrażające European Green Deal w małych i średnich przedsiębiorstwach UE oraz pełnią ważną rolę we wdrażaniu praktycznych zagadnień związanych z Przemysłem 4.0, dlatego celem wydarzenia jest omówienie najnowszych trendów w polityce klastrowej i stymulowanie dyskusji na wysokim szczeblu na temat wyzwań i potrzeb, którymi należy się zająć, lepiej wykorzystując potencjał klastrów.

 

Większość klastrów polskich jest zaangażowana w zagadnienia cyfryzacji i nowych zielonych technologii w sektorach logistyki i transportu. Fakt, że tegoroczny Kongres organizujemy w Gdańsku zachęca dodatkowo do spojrzenia na kwestie transportu morskiego.

 

Kongres to zawsze doskonałe miejsce do wymiany opinii i informacji na temat wsparcia unijnego w różnych obszarach gospodarki. Dla przedsiębiorców zrzeszonych w klastrach to okazja do zapoznania się z planami decydentów i możliwość ich komentowania, a także przygotowania klastrów i ich firm na nowe formy wspierania rozwoju regionalnego.

 

W dniu 10.11.2023 przewidziane jest wizyta studyjna w godzinach 10.00-12.30 (adres miejsca wizyty: Gdański Park Naukowo - Technologiczny ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk)

 

- SZCZEGÓŁOWA AGENDA I REJESTRACJA - 


Uczestnicy będą mieli okazję poznać lokalne podmioty, które odgrywają wiodącą rolę w regionalnym ekosystemie. Wizyta studyjna odbędzie się w firmach członkowskich klastra Interizon, Krajowy Klaster Kluczowy z Województwa Pomorskiego

 

Klaster ICT Interizon działa w obszarze branży technologicznej. Celem organizacji jest rozwój sieci współpracy pomiędzy sektorem badawczo-rozwojowym, przedsiębiorstwami i innymi podmiotami na poziomie regionalnym. Otwarta i transparentna formuła klastra ICT sprzyja integracji i podejmowaniu działań w poszczególnych obszarach zainteresowań uczestników.

Aleja Grunwaldzka 82

80–244 Gdańsk

Telefon:

+48 58 305 23 25

E-mail:

biuro@rigp.pl

O nas
Członkostwo
Projekty
Izba poleca
Informacje