•  

Zapraszamy na wydarzenie: Inwestuj SIB!

Zapraszamy na wydarzenie: Inwestuj SIB!


Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pracodawcami Pomorza, zapraszamy do uczestnictwa w inspirującym wydarzeniu „Inwestuj SIB!” - przedsięwzięciu łączącym dobrą inwestycję finansową z pozytywnym efektem społecznym.   
Inwestuj SIB! to projekt, w którym biznes przyczynia się do pozytywnej zmiany społecznej! Zachęcamy do współtworzenia innowacji społecznej, skierowanej do osób mających tymczasowe problemy ze spłatą swoich zobowiązań czynszowych. Dzięki Państwa zaangażowaniu będziemy mogli wprowadzić na polski rynek nowatorskie narzędzie pozwalające osobom borykającym się, z wielu powodów, z problemem czasowego zadłużenia na odzyskanie kontroli nad własną sytuacją finansową.
Przyjęty przez nasz model inwestowania opiera się na założeniach Social Impact Bond (SIB) oraz Sharing economy. Wskazują one, iż prewencja lub interwencja we wczesnej fazie pojawienia się problemu społecznego jest najkorzystniejsza zarówno dla wybranej grupy społecznej, jaki jednostki systemowo rozwiązującej jej problemy oraz w szerokim kontekście całego systemu gospodarczego - zapobiegamy między innymi kosztom pomocy społecznej opłacanym z ogólnej puli podatków pośrednich i bezpośrednich.
Jest to też narzędzie typu Pay for Success Financing co oznacza, iż jest nastawione zarówno na sukces społeczny, tj. realizację zakładanych mierzalnych rezultatów, jak i na sukces finansowy inwestora.
KIEDY I GDZIE?
28 listopada br., godz 10:00-12:00 Loża Bursztynowa - Stadion Energa Gdańsk
Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22.11.2017 r. na adres e-mail: InwestujwSIB@mopr.gda.pl  lub telefonicznie pod numerem: 058 347 82 90. 
AGENDA SPOTKANIA DO POPBRANIA (tutaj)
Prosimy również o wskazanie danych kontaktowych osób, które będą uczestniczyć w spotkaniu. 
Zapraszamy!  
 
 

Izba / Wydarzenia / Projekty / Kontakty biznesowe / Współpraca międzynarodowa / Reklama / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Wykonanie strony: