•  

Warsztat: „Biznes dla Kultury, Kultura dla Biznesu”

Warsztat: „Biznes dla Kultury, Kultura dla Biznesu”


Pracodawcy Pomorza, Olivia Business Centre oraz Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zapraszają do uczestniczenia w nowym cyklu warsztatów kulturalnych: „Biznes dla Kultury, Kultura dla Biznesu”.W związku z powyższym zapraszamy na wykład inauguracyjny pt. „Wartość sztuki w przestrzeni publicznej i biznesowej”.

O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ?

  • Porozmawiamy o tym, jak duży wpływ na nasze życie ma sztuka i co można zrobić ze sztuką w swoim otoczeniu;
  • Porozmawiamy o kulturze i sztuce, które są nośnikiem wielu idei i spraw. Dzięki nim można przenieść, co tylko chcemy, w jakiekolwiek miejsce chcemy, z drugiej zaś – to towar, który z wiekiem zyskuje. Towar, który w pewien specyficzny sposób jest mierzalny. To wszystko sprowadza się do jednej prostej idei: do czegoś, co ponownie ma znaczenie, jest ważne i do czego wszyscy wracamy – do wartości.
  • Porozmawiamy o tym czym jest wartość. Tak jak sztuka jest nośnikiem, bo nie jest niczym innym, jak pewnym zbiorem pożądanych cech; nieważne, czy mają wymiar etyczny, moralny, czy też wprost ekonomiczny. Gdybyśmy poszli dalej, wartość to pożądany przymiot osób bądź przedmiotów. Kluczowe zatem wydaje się połączenie kultury i sztuki, a idąc dalej, odpowiedź na pytanie, jaka jest wartość kultury i sztuki w przestrzeni publicznej czy biznesowej.
  • Na spotkaniu ogłosimy też Mecenat sztuki dla młodych twórców.

AGENDA SPOTKANIA:

14.00 Otwarcie warsztatu, prezentacja cyklu i przywitanie zaproszonych gości. Współprowadzenie Barbara Matysiak i Jakub Szałek.

14.15 Wystąpienie Prezydenta Pracodawców Pomorza Pana Zbigniewa Canowieckiego.

14.30 Wykład na temat Wartości sztuki w przestrzeni publicznej i biznesowej. Barbara Matysiak (Pełnomocnik Zarządu ds. Promocji Kultury z ramienia PP i współwłaściciel Artimpres.me).

15.00 Wykład na temat Wartości sztuki widziany okiem Artysty. Michael Lenglard

15:30  Dyskusja moderowana z udziałem gości dotycząca warsztatu

KIEDY I GDZIE?

16 listopada br., godz. 14:00 Olivia Business Centre, Sky Club, Olivia Tower, al. Grunwaldzka 472A, Gdańsk.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o REJESTRACJĘ 

 

Izba / Wydarzenia / Projekty / Kontakty biznesowe / Współpraca międzynarodowa / Reklama / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Wykonanie strony: