•  

Propozycja udziału w budowie zakładu produkcji gotowych preparatów farmaceutycznych w Obwodzie Kaliningradzkim

Propozycja udziału w budowie zakładu produkcji gotowych preparatów farmaceutycznych w Obwodzie Kaliningradzkim


W Obwodzie Kaliningradzkim  w okresie 8 lat (2014 – 2021) planowana jest budowa grupy zakładów produkcji biofarmaceutycznej i przeznaczenia medycznego. Projekt będzie realizowany na terytorium Parku Przemysłowego „CHRABROWO” w Rejonie Zielenogradzkim.

Podstawowe kierunki działalności zakładów grupy:

  1. Zakład produkcji gotowych preparatów farmaceutycznych (GPF) w formie twardej – tabletki i ampułki antybiotyków i nie antybiotyków.
  2. Skład hurtowy preparatów farmaceutycznych.
  3. Oddział produkcji biologicznie aktywnych dodatków.
  4. Zakład produkcji płynnych form preparatów medycznych.
  5. Zakład produkcji preparatów farmaceutycznych w formie miękkiej – maści, olejków.
  6. Zakład produkcji ampułek.

Inicjator projektu: „Pro Management” (Kaliningrad).

Cel projektu: stworzenie innowacyjnej wieloprofilowej produkcji farmaceutycznej w SSE w Obwodzie Kaliningradzkim dla wchodzenia na szybko rosnący rynek Rosji z wykorzystaniem ulg i preferencji SSE.

Zadania:

- stabilne zabezpieczenie w gotowe preparaty farmaceutyczne rynku regionalnego (75% rocznych potrzeb ludności i placówek leczniczych),

- dostawy na rynki FR, WNP, UE i in.,

- skrócenie terminów i zmniejszenie kosztów dostaw GPF do OK z kilku dni do kilku godzin,

- stworzenie nowych miejsc pracy.

Budowa zakładu produkcji GPF (twarde formy) ma się rozpocząć w 2014 roku. Wartość projektu: 637.500.000 rbl (ok. 13,6 mln euro).

Kierunki współpracy dla realizacji projektu

  1. Poszukiwany profesjonalny partner – inwestor. Korzyści z projektu: wzrastające potrzeby rosyjskiego rynku w zakresie GPF (aktualnie krajowi producenci zabezpieczają 18% rynku, a pozostały popyt pokrywany jest przez import z wysokimi cłami – do 40%). Warunki działalności w SSE w Oobwodzie kaliningradzkim: 6 lat 0% stawki CIT i podatku od majątku, kolejne 6 lat: 50% stawki bazowej wymienionych podatków. W Parku Przemysłowym „CHRABROWO” stawka CIT wynosi 15,5% (podstawowa: 20%); podatek na ziemię – 0% do 10 lat; funkcjonuje ulgowy tryb wykupu ziemi; nie są obciążane cłami substancje (komponenty) i urządzenia wwożone z zagranicy, co stwarza warunki dla dostaw produkcji na rynki Rosji i WNP.
  2. Poszukiwani są dostawcy substancji (komponentów) dla produkcji nowoczesnych efektywnych preparatów farmaceutycznych.
  3. Poszukiwane: nowoczesne wysoko technologiczne urządzenia dla zakładu produkcji GPF oraz doświadczona firma inżynieringowa.

Potencjalny rynek dla produkcji kaliningradzkiego zakładu farmaceutycznego

Rynek wewnętrzny GPF w Obwodzie Kaliningradzkim składa się z dwóch segmentów: szpitalnego oraz detalicznego (apteki). Roczne wydatki na zakup GPF rynku szpitalnego wynoszą 1,3 mld rubli, natomiast detalicznego (apteki): 1,5 mld rubli rocznie. Analiza konsumpcji GPF w zakresie asortymentu i ilości wskazuje, że po osiągnięciu mocy projektowych zakładu – ludność zostanie zabezpieczona na poziomie 65% konsumpcji w zakresie ważniejszych leków (tzw. życiowo ważnych). W okresie kolejnych 3 lat, po rejestracji dodatkowych 44 pozycji asortymentowych GPF (w postaci twardej), dany wskaźnik wzrośnie do 80%. W planach sprzedaży przewiduje się realizacja do 20% produkcji na rynki Rosji i WNP.

Propozycja: dla uczestników – partnerów w realizacji projektu proponuje się udziały w funduszu zakładowym w wysokości do 75% w zależności od solidarnej odpowiedzialności w ramach konkretnego udziału.

Więcej informacji udzieli Państwu:

Wioletta Dymarska

Departament Rozwoju Gospodarczego

Tel. +48 58 326-87-06

Fax. +48 58 326-87-04

Email: w.dymarska@pomorskie.eu

Izba / Wydarzenia / Projekty / Kontakty biznesowe / Współpraca międzynarodowa / Reklama / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Wykonanie strony: