•  

Pomorskie Centrum Przetwarzania Danych Sp. z o.o

Pomorskie Centrum Przetwarzania Danych Sp. z o.o


Branża: 
IT, łączność

W obecnych czasach ogromne ilości informacji są przechowywane w formie elektronicznej a do ich przechowywania i przetwarzania wymagane jest posiadanie własnych, niezawodnych serwerów funkcjonujących w trybie 24/7. Stabilna praca serwerów zależy od ściśle określonych warunków środowiska, w którym zostały umieszczone, czyli temperatury i  wilgotności oraz mają bardzo duże potrzeby dotyczące zasilania elektrycznego oraz szerokopasmowych łącz telekomunikacyjnych.

PCPD zajmuje się kolokacją serwerów (czasami nazywaną „hotelingiem” serwerów) która jest usługą polegająca na udostępnieniu powierzchni przystosowanej do przechowywania specjalistycznego sprzętu komputerowego oraz zapewnienie dostępu do Internetu i bezawaryjnego zasilania. Jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale także zwiększa niezawodność działania sprzętu oraz daje możliwość wykorzystywania niezwykle bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury informatycznej dostawcy bez ponoszenia dużych kosztów związanych z budową i utrzymaniem własnej infrastruktury.

Do tej pory na Pomorzu usługi kolokacyjne były świadczone w bardzo małej skali i wiele firm regionalnych musiało szukać rozwiązań kolokacyjnych w innych częściach kraju lub nawet poza granicami Polski, co wiązało się licznymi problemami logistycznymi i technicznymi.

Dobra lokalizacja na terenie GPN-T, stabilne warunki środowiskowe, profesjonalna obsługa i bezpieczeństwo teleinformatyczne – to cechy, które wyróżniają nasze data center.

Kontakt
Trzy Lipy 3
80-172
Gdańsk
Telefon: 
+48 58 739 64 48
Faks: 
+48 58 739 64 49
E-mail: 
kontakt@pcpd.pl
www: 
http://pcpd.pl
Izba  / Aktualności  / Wydarzenia  / Projekty  / Kontakty biznesowe  / Współpraca międzynarodowa  / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
           
Wykonanie strony: