•  

Kolejna Gwiazdka z Izbą za nami!

Kolejna Gwiazdka z Izbą za nami!


Kolejna Gwiazdka z Izbą za nami!
 
Gwiazdkowym spotkaniem Izba Pomorza podsumowała kończący się rok 2017. Członkowie i sympatycy razem z Zarządem zgodnie z coroczną tradycją spotkali się, by wspólnie spędzić jeden dzień w roku w prawdziwie świątecznej atmosferze.
 
Przy akompaniamencie świątecznej muzyki zarząd, zespół i członkowie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza w Gdańsku spędzili razem bożonarodzeniowy czas. 14 grudnia ponad 40 osób spotkało się na Gwiazdce z Izbą. Jest to jak dotąd rekordowa liczba osób, które dołączyły do świętowania. Oprócz paneli dyskusyjnych, sesji networkingowych i prezentów pod choinką, nie zabrakło innych atrakcji. Od 13:00 w Olivia Business Centre aktywnie kwestowaliśmy na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka i wspólnie z członkami pod hasłem „Razem z Izbą” dołożyliśmy cegiełkę na zakup  busa dla niepełnosprawnych dzieci z domu dziecka. 
 
Spotkanie oficjalnie otworzyli Magdalena Raczyńska, Dyrektor Generalny Izby, oraz Jarosław Filipczak, Wiceprezes Zarządu. - Wierzymy, że dzisiejszy dzień będzie wyjątkowym, a Państwo lepiej się poznają w społeczności Izbie Pomorza – powiedziała Raczyńska. Oboje podziękowali za przybycie obecnym gościom i podkreślili wyjątkowość tego dnia. Jednocześnie zaznaczyli, że formuła wydarzenia – otwarta, bez rejestracji i krępującego programu ma zachęcić coraz więcej osób do uczestnictwa. Po krótkim wstępie zaprosili gości do udziału w panelu „Świąteczne podróże”.
 
Jarosław Filipczak, Wiceprezes Zarządu, oraz Magdalena Raczyńska, Dyrektor Generalny
 
O najbardziej popularnych kierunkach na świąteczne podróże opowiedział gościom Arkadiusz Nowak, Prezes Zarządu Nowak Adventure Travel. Prelekcję rozpoczął pokaz filmu promującego Filipiny jako wyjątkowo atrakcyjną lokalizację turystyczną „It’s more fun in the Philippines”. Nowak zwrócił uwagę, że choć Polacy zgodnie z tradycją najczęściej na święta bożonarodzeniowe pozostają w domu, to coraz większy odsetek postanawia święta spędzić zagranicą, często w wyjątkowo egzotycznych lokalizacjach. 
 
Goście podczas prelekcji Arkadiusza Nowaka 
 
Po 15-minutowej przerwie głos zabrał Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Izby Pomorza. – Rok 2017 był dla nas wyjątkowy – zaczął Halbryt. Wymienił kolejno działania, jakich Izba podjęła się w mijającym roku. – Mijający rok to ponad 200 wydarzeń zorganizowanych i objętych patronatem przez Izbę – wymieniał Halbryt. W ramach działań wsparcia rynku pracy na Pomorzu Izba zorganizowała ponad 150 staży i szkoleń dla osób bezrobotnych i przeprowadziła ponad 800 godzin doradztwa zawodowego. – Rozpoczęliśmy również prace nad sądem arbitrażowym przy Pomorskim Centrum Arbitrażu i Mediacji – poinformował Halbryt. Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji aktualnie jest ośrodkiem mediacyjnym dla ośmiu największych organizacji przedsiębiorców na Pomorzu. Powstanie Sądu Arbitrażowego to kolejny ważny krok w budowaniu kultury polubownego rozwiązywania sporów w naszym regionie. Jednocześnie Halbryt podziękował gościom i innym członkom za zaangażowanie w uczestnictwie w życiu Izby i jej działaniach. 
 
Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu Izby Pomorza
 
Następny panel poprowadziła Dominika Czechowska-Mrozińska, ekspert Izby Pomorza. Sesję „Networking z pasją” Czechowska-Mrozińska otworzyła opowiadając o swojej pasji do włoskich skuterów Vespa. Po krótkim wstępie zaprosiła gości do podzielenia się swoimi hobby i zainteresowaniami. Wśród gości odnalazły się talenty wokalne i miłośnicy jazdy konnej. „Networking z pasjami” zbliżył społeczność Izby – poznaliśmy się od bardziej prywatnej strony, nie tylko działalność biznesową.
 
Po skończeniu rozmów Magdalena Raczyńska, Dyrektor Generalny, zaprosiła wszystkich obecnych gości i zarząd Izby do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
 
Ostatnim punktem Gwiazdki było wylosowanie dwóch szczęśliwców w konkursie wizytówkowym. Voucher do restauracji Hotelu Aubrecht wygrał Krzysztof Fedosiuk, Managing Director SEMsolutions. Voucher do Restauracji Bazar wygrała Hanna Zarzycka, Wiceprezes Zarządu Kompensja Odszkodowania. Nikt jednak tego dnia nie wyszedł z pustymi rękoma. Na gości czekały specjalnie przygotowane świąteczne podarunki.


Świąteczne prezenty
 
Podczas całej Gwiazdki z Izbą Pomorza kwestowaliśmy na rzecz Gdańskiej Fundacji Korczaka. Każdy z gości obecnych na sali mógł dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej zbiórki. Celem jest zakup 9-osobowego busa dla dzieci niepełnosprawnych z domu dziecka. 
 
Razem z Izbą zbieraliśmy na Gdańską Fundację Korczaka 
 
Wszystkim gościom dziękujemy za obecność. Podziękowania również dla naszych sponsorów – Restauracji Bazar i Hotelowi Aubrecht za wspaniałe podarunki dla naszych gości. Do zobaczenia za rok!
Izba / Wydarzenia / Projekty / Kontakty biznesowe / Współpraca międzynarodowa / Reklama / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Wykonanie strony: