•  

To już rok działalności na rzecz rozwoju eksportu na Pomorzu

To już rok działalności na rzecz rozwoju eksportu na Pomorzu


Ponad 250 wspartych firm i 24 wydarzenia gospodarcze, w których udział wzięło niemal 500 osób – to dopiero początek działań realizowanych w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego.

7 lipca minął rok od podpisania umowy na realizację projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”(PBE). To idealna okazja, by podsumować efekty działań podjętych w ramach projektu, zarówno lidera, Agencji Rozwoju Pomorza (ARP), jak również zaangażowanych w PBE partnerów: Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”, Startera oraz InvestGDA. 

„W ciągu zaledwie jednego roku, dzięki zaangażowaniu partnerów i 14 brokerów wspomagających firmy w działaniach eksportowych, wsparcie uzyskało 268 mikro, małych i średnich firm, zrealizowano 24 wydarzenia w postaci konferencji, seminariów, targów międzynarodowych, a także spotkań typu B2B i w ramach tzw. Klubu Eksportera. W zorganizowanych w ramach Pomorskiego Brokera wydarzeniach wzięło udział prawie 500 osób. Dzięki ofercie projektu realizowanego przez ARP razem z partnerami 23 pomorskich przedsiębiorców wzięło udział w targach w Szanghaju, Hanowerze, Londynie i Barcelonie” – mówi Marek Choromański, zastępca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza.

Broker dopiero odkrywa przed przedsiębiorcami swoje możliwości – to work in progress. Nie ma gotowego scenariusza do 2023 roku, dzięki czemu zarówno lider projektu, jak i partnerzy mogą odpowiadać na bieżące potrzeby i zapewniać firmom wsparcie szyte na miarę. „Wciąż poszukujemy nowych i ciekawych kierunków oraz tematów, tak aby zagwarantować przedsiębiorcom najwyższy poziom merytoryczny seminariów, wydarzeń czy misji gospodarczych. Cały czas firmy, które chcą rozpocząć lub rozwinąć działania eksportowe, mogą skorzystać z oferty projektu” – dodaje Choromański.

Kolejnym bardzo ważnym punktem strategii Pomorskiego Brokera Eksportowego są konkursy grantowe, w których przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o środki finansowe na promocję na rynkach zagranicznych, czyli na wyjazdy na targi czy misje handlowe. Zaplanowano cztery konkursy grantowe, z których pierwszy zostanie ogłoszony jeszcze w 2017 roku. Firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie w wysokości do 40 tyś. złotych. 

Doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z projektem są dyżury brokerów eksportowych, które odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 14.00–16.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w Olivia Business Centre w Gdańsku. Spotkania z brokerami są bezpłatne, wystarczy zgłosić udział drogą elektroniczną na: dyzurbrokera@arp.gda.pl lub pod nr telefonu: 58 32 33 161. W planach są także spotkania w różnych miejscowościach naszego województwa w III i IV kwartale 2017 roku. 

Więcej informacji na stronie projektu Broker Eksportowy

Izba / Wydarzenia / Projekty / Kontakty biznesowe / Współpraca międzynarodowa / Reklama / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
Wykonanie strony: