Dla przedsiębiorcy

Dla przedsiębiorców, dla Pomorza. To dla nich Izba istnieje przede wszystkim. Współpracujemy z przedsiębiorstwami z sektora MŚP oraz największymi, kluczowymi w regionie spółkami. W naszych działaniach kierujemy się:

 

Centrum Obsługi Eksportera

 

W momencie, gdy lokalny rynek jest przepełniony, a nasza usługa lub produkt mają dużą konkurencję, rozwiązaniem może być wejście na inny, zagraniczny rynek. W Izbie otrzymasz kompleksowe wieloetapowe wsparcie w zakresie eksportu:

  1. Nasi brokerzy lokalni badają potencjał eksportowy przedsiębiorstwa i wskazują na jakie rynki warto rozpocząć eksportować;
  2. Dzięki zawartym porozumieniom i kontaktom z innymi organizacjami międzynarodowymi pomagamy nawiązywać bezpośrednie kontakty z zagranicznymi przedsiębiorstwami;
  3. Organizujemy misje gospodarcze do krajów europejskich, Bliskiego Wschodu oraz Ameryki Północnej
  4. Przekazujemy wiedzę dotyczącą działalności eksportowej: na seminariach, szkoleniach i indywidualnych konsultacjach
  5. Wspieramy dzięki indywidualnym konsultacjom prawnym.

Klub Link

 

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza jest pomysłodawcą jednej z najdłużej działających inicjatyw networkingowych: Klubu Link. To wyjątkowe spotkania, które skupiają zrzeszonych w Izbie członków, jej sympatyków oraz inne osoby związane ze środowiskiem biznesu na Pomorzu. Celem spotkań jest nawiązanie i utrzymanie inspirujących kontaktów i tworzenie nowych projektów biznesowych. Spotkania odbywają się zawsze 13-ego dnia każdego miesiąca o godz. 19:00 w restauracji Pomarańczowa Plaża w Sopocie.


Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji

 

Działające przy Izbie centrum mediacyjne to alternatywa dla długich i kosztownych sporów sądowych. W naszym Centrum pracują doświadczeni mediatorzy, którzy poprowadzą spotkania od początku do końca i wypracują najlepsze i najszybsze możliwe rozwiązanie bez ponoszenia zbędnych kosztów. Więcej o mediacji tutaj: pcaim.org.pl


Pomorskie Śniadania Biznesowe

 

Specjalny cykl dla przedsiębiorców, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas naszych śniadań pojawia się okazja by spróbować ciekawej kuchni i zdobyć jednocześnie wiedzę. Każde spotkanie jest tematyczne, poświęcone najbardziej aktualnym zagadnieniom w pomorskim biznesie.


Organizacja wydarzeń

 

W Izbie doceniamy pomysłowość. Zajmujemy się profesjonalną organizacją wydarzeń dla naszych członków i sympatyków: spotkania budujące świadomość i markę, spotkania presell oraz inne. Gwarantujemy pełną biznesową satysfakcję z organizacji oraz dotarcie do wybranej grupy przedsiębiorstw.


Inny pomysł?

 

Wierzymy, że najlepiej współpracuje się wtedy, gdy obie strony są do końca usatysfakcjonowane efektem końcowym. Jeżeli masz pomysł na współpracę – napisz do nas! Na pewno razem stworzymy wspólną ścieżkę rozwoju.