Dla pracownika

Największą wartością firmy są jej pracownicy. W Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza stawiamy na rozwój pracownika i rynku pracy, wierząc że przekłada się to bezpośrednio na konkurencyjność i atrakcyjność gospodarczą regioniu. Jeżeli jesteś osobą bezrobotną, poszukującą pracy, chcesz zwiększyć swoje kmpetencje lub jesteś uczniem/studentem i chcesz rozpocząć karierę – Izba to dobre miejsce.

Sprawdź jakie otrzymasz od nas wsparcie:

 

Szkolenia kompetencji miękkich i twardych

 

Podniesienie swoich kwalifikacji to jedna z najlepszych dróg do zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Organizujemy szkolenia dla pracowników i osób bezrobotnych, zwiększając ich kompetencje: miękkie, czyli umiejętności interpersonalne, oraz twarde, czyli nabyta wiedza. Organizując szkolenia, kierujemy się najwyższymi standardami oraz dbamy, by przekazana wiedza zawsze przekładała się na ułatwienie znalezienia dobrej pracy.


Przygotowanie indywidualnego planu działania

 

Osoby bezrobotne, które się do nas zgłaszają, otrzymują ważne narzędzie: indywidualny plan działania. Po spotkaniu z ekspertem sporządzane jest podsumowanie mocnych i słabych stron oraz predyspozycji do zawodu – dzięki temu uzyskuje się konkretną informację w jakim obszarze powinien się kształcić i szukać zatrudnienia, by odnieść sukces.


Organizacja staży i praktyk zawodowych

 

Najlepszym nauczycielem jest doświadczenie, dlatego intensywnie rozwijamy nasz program staży i praktyk dla osób poszukujących pracy oraz uczniów i studentów. Dzięki znajomości lokalnego rynku i przedsiębiorstw, organizujemy do kilkuset staży rocznych. To wyjatkowa okazja, żeby zdobyć cenne doświadczenie w nowej branży i wystartować na rynku pracy. Do 2018 roku zorganizowaliśmy staż dla ponad 500 osób bezrobotnych oraz 539 staży i praktyk zawodowych dla uczniów szkół zawodowych i techników.


Kształtowanie lokalnego rynku pracy

 

Nasi eksperci zasiadają w organach doradczych oraz decyzyjnych w zakresie kreowania rynku pracy – określania zawodów deficytowych, tzw. „zawodów przyszłośći” oraz kierunków kształenia w szkołach. Rozmawiamy z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie i wiemy, jakich pracowników potrzeba w województwie pomorskim.


 

Pozostajesz bez pracy dłuższy czas? Chcesz wrócić na rynek pracy? Jesteś uczniem lub studentem i chcesz zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w renomowanych firmach? Napisz do nas, nasi eksperci wspomogą Cię w poszukiwaniu wymarzonej pracy.