•  

Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z o.o.

Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z o.o.


Branża: 
Doradztwo

Centrum Współpracy Chińsko-Pomorskiej sp. z.o.o. oferuje szeroką gamę usług. Specjalizujemy się w doradztwie prawno-ekonomicznym dla polskich i chińskich firm, w szczególności w zakresie wejścia na chiński rynek. Wspieramy chińskich przedsiębiorców w wykorzystaniu potencjału inwestycyjnego regionu pomorskiego. Gwarantujemy profesjonalną obsługę klientów, zarówno polskich jak i chińskich, w trakcie całego procesu nawiązywania współpracy aż do finalizacji umowy. Większość rozmów i negocjacji prowadzimy w języku chińskim. Oferujemy również pełen zakres tłumaczeń, zarówno ustnych jak i pisemnych, na i z języka chińskiego, poczynając od tłumaczeń specjalistycznych poprzez prowadzenie bieżącej korespondencji mailowej i telefonicznej aż do reprezentowania klientów w negocjacjach w języku chińskim. Przygotowujemy profesjonalne analizy rynkowe dla podmiotów zainteresowanych rozszerzeniem swojej działalności na rynek chiński. Organizujemy seminaria i konferencje, jak również szkolenia dla instytucji i przedsiębiorców, dzieląc się swoim doświadczeniem. Doradzamy, w jaki sposób nawiązywać wartościowe kontakty z chińskimi partnerami, jak prowadzić działalność w Chinach, w tym również, jak negocjować warunki współpracy i umowy, jak budować i pogłębiać relacje z chińskimi partnerami oraz w jaki sposób zaistnieć ze swoimi produktami i usługami na rynku chińskim. Ponadto, organizujemy indywidualne lub grupowe wyjazdy na branżowe misje gospodarcze do Chin. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie efektywnego budowania wizerunku w Chinach. Zrozumienie kultury chińskiej jest bowiem kluczem do sukcesu i efektywnej współpracy.

Swoje usługi oferujemy polskim i innym europejskim firmom, które chcą rozpocząć relacje biznesowe z firmami chińskimi, pomagamy polskim producentom znaleźć odbiorców towarów i usług na rynku chińskim. Otrzymujemy również liczne zapytania od chińskich firm zainteresowanych nawiązaniem współpracy, a także zakupem polskich produktów. Dzięki tym kontaktom mamy możliwość wspierania polskiego eksportu.

Z naszych danych wynika, że podmioty chińskie są najbardziej  zainteresowane zakupem europejskiej, w tym również polskiej, żywności: mleka i nabiału, mleka w proszku, żywności i innych produktów potrzebnych dla dzieci, niemowląt i matek, soków owocowych, mięsa i podrobów, produktów zbożowych, płatków śniadaniowych, bakalii, makaronów, sosów do spaghetti i innych produktów z przetworzonych pomidorów, oliwy z oliwek, czekolad, ciast i innych wyrobów zawierających kakao, lodów, miodu pitnego, jak również polskich alkoholi, między innymi piwa, wódki i wina. Poza branżą spożywczą, otrzymujemy również zapytania o współpracę w ramach sektora energetycznego i farmaceutycznego, jak również o zakup maszyn, nowoczesnych technologii, w tym technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Ponadto, podmioty chińskie są także zainteresowane realizacją wspólnych projektów: przemysłu zaawansowanej technologii, branży biofarmaceutycznej i ochrony środowiska. Co więcej, od lat firmy chińskie wykazują zainteresowanie zakupem polskiego bursztynu.

Nasz zespół składa się z doświadczonych prawników, ekonomistów i sinologów, którzy władają językiem chińskim. Spędzili wiele lat w Chinach, poznając język i kulturę, w tym również kulturę biznesu. Część z naszym współpracowników stale mieszka w Pekinie, co pozwala nam na świadczenie usług również na terenie Chin. Wykorzystujemy swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie, przygotowując polskie firmy i instytucje do nawiązywania i kształtowania kontaktów ze stroną chińską, a w konsekwencji budowanie trwałych relacji z partnerami biznesowymi.

Stale współpracujemy z Konsulatem Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Pracodawcami Pomorza, Polsko-Chińską Izbą Inwestycyjną, jak również z Konsulatem Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie.

Wspomagamy również wymianę kulturową pomiędzy Polską a Chinami.

Kontakt
Trzy Lipy 3, lok. 2.38.C
80-172
Gdańsk
Telefon: 
698 635 286
E-mail: 
office@cpcc-business.eu
www: 
cpcc-business.eu
Informacje dla RIGP (dane niepubliczne)
Typ działalności: 
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Liczba osób zatrudnionych: 
0-9
Osoba kontaktowa (dane niepubliczne)
Imię i nazwisko: 
Marta Dragas
Stanowisko: 
Wiceprezes Zarządu
Telefon: 
698 635 286
E-mail: 
m.dargas@cpcc-business.eu
Izba  / Aktualności  / Wydarzenia  / Projekty  / Kontakty biznesowe  / Współpraca międzynarodowa  / Kontakt Copyright (C) 2011 Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza
           
Wykonanie strony: