10-lat Izby na Pomorzu. Upamiętnij z nami tę chwilę w nadchodzącej edycji jubileuszowego magazynu.

10-lat Izby na Pomorzu. Upamiętnij z nami tę chwilę w nadchodzącej edycji jubileuszowego magazynu.

W sierpniu do rąk naszych członków, sympatyków i zaprzyjaźnionych organizacji trafi specjalnie przygotowane wydanie jubileuszowe z okazji 10-lecia działalności Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Magazyn będzie zbierał nie tylko historię Izby i jej inicjatyw, ale również informację na temat członków.

W 2018 roku Izba obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Zarządu oraz we współpracy z Nordapress P.P.H.U., wydawcą magazynu Express Biznesu, powstanie wyjątkowa jubileuszowa publikacja. W wydaniu przedstawiona zostanie historia Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, która sięga czasów i czerpie tradycje z ruchów samorządowych jeszcze sprzed 2000 r. Przybliżymy sylwetki osób związanych z działalnością Izby i opiszemy naszą działalność regionalną i ogólnopolską. Wierzymy, że Izbę tworzą przede wszystkim jej członkowie, dlatego obok materiału podsumowującego 10-lecie będzie można zapoznać się z sylwetkami członków i ich działalnością gospodarczą. Szczegółowy spis treści to:

  1. „10-lat Izby na Pomorzu-podsumowanie i plany na przyszłość” – wywiad ze Sławomirem Halbrytem, Prezesem Zarządu. W tej sekcji Prezes Halbryt podsumuje 10-letnią działalność Izby oraz odpowie, dlaczego Izba nie spocznie na laurach, ale bardziej intensywnie zmierzy się z czekającymi wyzwaniami.
  2. „Nowe formy pomocy dla pomorskich przedsiębiorców” – w tej sekcji Wiceprezes Zarządu Adam Protasiuk opowie, dlaczego Unia Europejska na nadchodzące lata stawia na pożyczki jako najlepszą formę pomocy dla przedsiębiorców. Dowiesz się, co to oznacza dla Pomorza i kto może skorzystać z już funkcjonujących i dopiero rozpoczynających się programach.
  3. „!Pomorskie w starciu z innymi markami” – to próba odpowiedzi na pytanie, czy prowadząc działalność gospodarczą pomorskie przedsiębiorstwa mogą zyskać przy obrandowaniu swoich produktów i usług jako tych pochodzących z Pomorza. Temat przedstawi Wiceprezes Leszek Miazga, który w swoim życiu zawodowym zajmuje się marketingiem i komunikacją marki.
  4. „Historia samorządów gospodarczych na Pomorzu” to temat, który jest bardziej rozległy, niż mogłoby się zdawać. Leszek Kalkowski, Prezydent Rady Izby, opowie o tradycjach samorządowych na Pomorzu, z których czerpie Izba.
  5. „Dlaczego wsparcie systemu szkolnictwa zawodowego na Pomorzu jest kluczowe dla przedsiębiorców i lokalnego rynku pracy?” to pytanie, z którym zmierzy się Jarosław Filipczak, Wiceprezes Zarządu oraz członek Komisji Oświatowej i Rady Rynku Pracy przy Marszałku Województwa Pomorskiego. To, że jest ważne, to wiemy, ale dlaczego i jak jego funkcjonowanie wpływa bezpośrednio na przedsiębiorców, dowiemy się z tego rozdziału.
  6. „Porty i branża TSL na Pomorzu” to wyjątkowo rozległy temat, którego najbardziej istotne zagadnienia przedstawi Bogdan Ołdakowski, Członek Zarządu, którego działalność biznesowa skupia się wokół tej branży. Podejmiemy próbę określenia głównych wyzwań, które stoją przed pomorskimi portami i branżą logistyczno-transportową oraz szanse na rozwój.
  7. W rozdziale „Pomorskie Centrum Arbitrażu i Mediacji” Ireneusz Pawłowski, Członek Zarządu i Prezes Centrum, przedstawi rolę mediacji w odciążeniu pomorskich sądów i wsparcia przedsiębiorców. Opowiemy o inicjatywie „Firma przyjazna mediacji” i roli Izby w tworzeniu kultury mediacji na Pomorzu.
  8. „Kościerskie Inkubatory” na Kaszubach, których Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza jest operatorem, to wyjątkowa inicjatywa, zachęcająca do przedsiębiorczości mieszkańców mniejszych miast. O działalności inkubatorów opowie Damian Mucha, Członek Zarządu Izby i Prezesa Inkubatorów.
  9. „Środki unijne z korzyścią dla przedsiębiorców” to temat, który przedstawi Magdalena Raczyńska, Dyrektor Generalny Izby, która od ponad 6 lat zajmuje się zarządzaniem w projektach unijnych. Izba od początku działalności z sukcesem pozyskuje środki na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Profesjonalnie opracowane wydanie trafi nie tylko do firm zrzeszonych w Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza, ale również do firm współpracujących z Izbą i do innych instytucji. Przewidziany nakład to aż 5 tys. egzemplarzy, a każdy trafi do przedsiębiorczych rąk. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które wcześniej w Izbie nie miało miejsca.

Firmy członkowskie zapraszamy do współtworzenia tej unikatowej dla Izby publikacji. Jeżeli jesteś zainteresowany współtworzeniem tego wydania, skontaktuj się z nami: telefonicznie 58 305 23 25 lub mailowo biuro@rigp.pl.